NovinkyZaujímavosti

Novinka od spoločnosti Porsche priam berie dych

Očakávaný super voz od automobilky Porsche, Mission E bude predstavený o rok skorej podľa vyjadrenia CEO spoločnosti Olivera Blume. Prvé elektrické auto od Porsche by malo byť schopné konkurovať Luxury EV Model S vlajkovej lodi Tesla. No cenou konkurovať však nebude, tá totiž záčina na 66 tisícoch EUR čo je o 15 tisíc viac ako začiatočná cena Modelu S.

Mission E bude 1.3 metra vysoké, 4 dverové auto s plne elektrickým pohonom. A ak sa pýtate na výkon tak si radšej sadnite, pretože bude mať 600-hp motor s možnosťou pohonu všetkých štyroch kolies. Vďaka tomuto výkonu bude schopné dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za menej ako 3.5 sekundy a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť až 250 km/h čo je priam neskutočné na auto poháňané elektrinou.

Prvý krát bolo predstavené už v roku 2015 na Frankfurtskej Moto show. No podľa CEO spoločnosti Porsche je pozmenený dátum jeho oficiálneho predstavenia až na rok 2019. Momentálne sa dokončujú posledné vývojárske doplnky a čoskoro bude auto testované na verejnosti. Ak teda budete mať šťastie môžete jeho prototyp stretnúť na cestách už čoskoro. 

zdroj: futurism.com titul obrázok (newsroom.porsche.com)

TIP  Takto bude vyzerať jeden z najočakávanejších smartfónov týchto dní od Xiaomi. Unikol kompletný dizajn smartfónu Xiaomi Mi 8 Youth
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu