Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia

Zdroj: Qualcomm

Spoločnosť Qualcomm oznámila v priebehu Mobile World Congress Shanghai 2017 novú verziu platformy Snapdragon 450 určenú pre mid-range smartphony a tablety. Nové čipy výrazne zlepšujú výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Vylepšenia ktoré spoločnosť  oznámila, nielenže zvyšujú  výkonnosť zariadení v porovnaní so staršími súrodencami až o 25 percent, ale zlepšujú aj výkon v grafikách o 25 percent nad úrovňou procesorov Snapdragonom 435. Znamená to, nielenže  sa na Twitter či Facebook dostanete rýchlejšie, ale aj to, že vaše obľúbené hry si zahráte oveľa komfortnejšie.

To nie je však všetko čo nová generácia procesorov prináša. Tešiť sa môžeme aj na vyššiu životnosť batérií, ktorú pocíti každý jeden používateľ. Konkrétne v porovnaní s predchádzajúcou generáciou podľa Qualcommu nová čipová sada zlepší životnosť batérie až o 30 percent pri hraní hier. Nechýba ani  podpora technológie  Quick Charge 3.0, na čo si viacerí používatelia už pomaly zvykajú.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré nová generácia prináša patrí napríklad podpora  efektov Bokehu a duálnych fotoaparátov až do 13 megapixelov. Nové procesory budú dostupné pre OEM partnerov od 3. qvartálu tohto roka pričom v prvých zariadeniach na pultoch predajní by sa mali objaviť ešte v rámci konca tohto kalendárneho roka.

Zdroj: Qualcomm

TIP  Xiaomi predstavuje nový Mi Pad 4 PLUS. Lákať bude veľkou batériou a 10“ displejom

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu