NovinkyTECH

Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia

Spoločnosť Qualcomm oznámila v priebehu Mobile World Congress Shanghai 2017 novú verziu platformy Snapdragon 450 určenú pre mid-range smartphony a tablety. Nové čipy výrazne zlepšujú výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Vylepšenia ktoré spoločnosť  oznámila, nielenže zvyšujú  výkonnosť zariadení v porovnaní so staršími súrodencami až o 25 percent, ale zlepšujú aj výkon v grafikách o 25 percent nad úrovňou procesorov Snapdragonom 435. Znamená to, nielenže  sa na Twitter či Facebook dostanete rýchlejšie, ale aj to, že vaše obľúbené hry si zahráte oveľa komfortnejšie.

To nie je však všetko čo nová generácia procesorov prináša. Tešiť sa môžeme aj na vyššiu životnosť batérií, ktorú pocíti každý jeden používateľ. Konkrétne v porovnaní s predchádzajúcou generáciou podľa Qualcommu nová čipová sada zlepší životnosť batérie až o 30 percent pri hraní hier. Nechýba ani  podpora technológie  Quick Charge 3.0, na čo si viacerí používatelia už pomaly zvykajú.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré nová generácia prináša patrí napríklad podpora  efektov Bokehu a duálnych fotoaparátov až do 13 megapixelov. Nové procesory budú dostupné pre OEM partnerov od 3. qvartálu tohto roka pričom v prvých zariadeniach na pultoch predajní by sa mali objaviť ešte v rámci konca tohto kalendárneho roka.

Zdroj: Qualcomm

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close