NovinkyTECH

Nové čipsety 802.11ax od Intelu budú podporovať až o 40% rýchlejšiu WiFi

IEEE 802.11ac je momentálne najnovším WiFi štandardom, ktorý sa využíva v takmer všetkej spotrebnej elektronike so sieťovými schopnosťami. IEEE ale momentálne pracuje na novej generácií WiFi štandardu, ktorý príde pod označením 802.11ax. Nový štandard má ponúkať až o 40% rýchlejšiu prenosovú rýchlosť oproti terajšiemu štandardu 802.11ac. Ako bonus má budúci modernejší štandard zabezpečiť lepšiu efektívnosť a predĺžiť výdrž batérií na zariadeniach.

Zdroj: Intel

Spoločnosť Intel 4. januára oficiálne predstavila nové čipsety so štandardom 802.11ax, ktoré sa na trh majú dostať už tento rok. Intel plánuje rozšíriť svoje domáce WiFi portfólio o nové čipsety 802.11ax pre 2 x 2 a 4 x 4 smerovače, routre, sieťové brány, xDSL, a pre spotrebiteľské maloobchodné zariadenia. Nové čipsety budú založené na Draft 2.0 802.11ax. Intel zároveň oznámil, že už teraz pomáha OEM partnerom, aby dokázali hladko prejsť na najnovší WiFi štandard.

Spätná kompatibilita je samozrejmosťou

„Aby mohli OEM výrobcovia hladko prechádzať na nový štandard, dizajny založené na architektúre čipovej sady Intel 802.11ac – čipovej sady Intel® Home Wi-Fi WAV500 Series – môžu prechod na 802.11ax uskutočniť bez zmeny na hostiteľskom SoC. Okrem toho, nové domáce Wi-Fi čipové sady Intel 802.11ax ponúkajú spätnú kompatibilitu so staršími technológiami Wi-Fi, ktoré podporujú širokú škálu klientských zariadení,“ píše spoločnosť Intel na svojej oficiálnej stránke.

Intel nie je jedinou spoločnosťou v hre

Intel nie je určite jedinou spoločnosťou, ktorá sa bude s čipsetmi so štandardom 802.11ax zaoberať a preto očakávame, že ďalší technologickí giganti svoje čipsety predstavia na výstave CES 2018, ktorá sa už v týchto momentoch koná v americkom Las Vegas.

Zdroj: Intel

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu