Novinky

Nová, rychlejšia WiFi na dosah!

WiFi Aliancia, ktorá zastrešuje viacero firiem prinášajúcich WiFi siete oznámila, že prinesie prelomovú novinku – WiFi IEEE 802.11ah, nazvanú WiFi HaLow. WiFi HaLow je sieť, ktorá bude operovať v rozhraní pod 1MHz, čo prinesie viacero nových možností pre náš moderný život plný internetu. Toto umožní väčší dosah siete, ľahšie prekonávanie prekážok ako sú steny a predovšetkým rozšírenie používania nízko-energetických smart home, smart car produktov a pod.

V porovnaní s doteraz používanou WiFi bude WiFi HaLow mať približne dvojnásobný dosah a bude perfektne vhodný do prostredí, kde je veľa prekážok, kde sa WiFi signál stáva vzácnou komoditou. HaLow bude, samozrejme, zahŕňať kompatibilitu so všetkými doterajšími WiFi a mal by aj vysokú ochranu použivateľov spolu s ľahkým nastavením aj pre menej technicky zdatných ľudí.

Okrem nízkofrekvenčného fungovania bude ale HaLow podporovat aj frekvencie od 2,4MHz do 5MHz. Jeho výhodou bude taktiež, že na zariadenia s HaLow sa budú môcť pripojiť tisícky zariadení naraz, čiže bude oveľa lepšie zvládať traffic ako doterajšie WiFi. Tieto vlastnosti by mali výrazne rozšíriť bežne používanie inteligentných domov, aút, kancelárií a pod. Od teraz bude jednoduchšie mať okná, dvere, audio, video sústavy, kúrenie, svietenie a všetko ostatné vo vašom okolí na ovládanie cez internet.

Celú tlačovú správu WiFi Aliancie si môžete pozrieť na tomto linku.

TIP  Už o pár dní sa dočkáme novej generácie Xiaomi Huami Amazfit chytrých hodiniek. PS: prinesú revolučnú technológiu
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Vyhod ma mnoho, ale urcite jednou z nich nieje rychlost 🙂 Opravte si nadpis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu