ZariadeniaZaujímavosti

Nová Nokia X6 sa v Číne vypredala za neuveriteľných 10 sekúnd. Do ostatných častí sveta sa dostane už čoskoro

Len nedávno sme vám priniesli zhrnutie a základné špecifikácie o smartfóne Nokia X6, ktorý je novým kúskom od spoločnosti HMD a jedná sa o prvý smartfón s výrezom od tohto výrobcu. Nokia X6 je smartfónom strednej triedy s celkom slušnou výbavou, no jeho prednosťami sú hlavne veľký displej, veľká RAMka v najvyššej konfigurácií, výborný duálny fotoaparát a v neposlednom rade cena. Do predaja sa dostal na začiatok najprv na čínskom trhu, kde svoj debut zažil 21. mája a musíme povedať, že spoločnosť nemohla urobiť lepší krok.

Nokia X6 búra rekordy

Spoločnosť HMD, alebo Nokia, už dlhšiu dobu nepatrí medzi obyčajných výrobcov smartfónov, a snaží sa osloviť obrovské masy a prinášať vynikajúce produkty. Spoločnosti HMD sa tentokrát naozaj podarilo osloviť obrovskú masu ľudí, keďže sa prvá várka smartfónov v Číne predala za neuveriteľných 10 sekúnd. O tomto úspechu informovali prostredníctvom oficiálneho Nokia Mobile China účtu na sociálnej sieti Weibo, kde sa pochválili 700 000 kusmi predaných smartfónov za 10 sekúnd. Na základe obrovského dopytu sa spoločnosť rozhodla pokračovať v predaji a ďalšia várka smartfónov bude dostupná už 30. mája, samozrejme, stále iba v Číne.

Do našich končín sa dostane, no žiaľ nevieme kedy

TIP  EÚ schválila kontroverznú smernicu o autorských právach. Tá zavádza pojmy ako Link Tax a Filtering Upload. Čo to teda je?

Jeho dostupnosť v Európe bola na začiatku naozaj otázna. Definitívnej odpovede na túto otázku sme sa dočkali 17. mája, kedy spustil Juho Sarvikas menšiu anketu na svojom Twitteri, kde ľudia rozhodli o budúcnosti tohto smartfónu v ostatných končinách sveta. Chvalabohu, Nokia X6 si našla množstvo priaznivcov po celom svete a dostane sa aj do našich končín, no žiaľ zatiaľ nepoznáme žiadny oficiálny dátum.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Nokia)

Tagy
Ukáž viac
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu