ANDROIDNovinky

Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Zdá sa, že medzinárodná dohoda spoločnosti HMD Global so spoločnosťou Nokia dnes už prináša ovocie. HMD Global totiž od Nokie vlastní licenciu pre používanie mena „Nokia“ na svojich smartfónoch. Teraz sa zdá, že tento krok bol veľmi dobrý, keďže sa podarilo nakopnúť staronovú Nokiu a predaje týchto smartfónov naozaj prekvapujú.

V roku 2013 spoločnosť Nokia oznámila, že predala svoju mobilnú divíziu spoločnosti Microsoft. Obsahom tejto dohody bola nekonkurovanosť, takže či sa výrobcovi (ne)páčilo, čo sa s jeho segmentom smartfónov deje, nemal šancu v nijakom rozsahu do mobilného segmentu vstúpiť či zasahovať. Zásadný zlom prišiel pred rokom, kedy spoločnosť HMD Global získala licenciu na používanie mena Nokie na svojich smartfónoch, a to prispelo vzniku novej éry.

Nokia má so segmentom smartfónov obrovské ambície

Spoločnosť HMD Global dnes oznámila, že získala 100 miliónov dolárov na zvýšenie oživenia Nokia smartfónov. Len v minulom roku sa spoločnosti podarilo predať až 70 miliónov smartfónov pod značkou Nokia, čo predstavovalo pre spoločnosť tržby vo výške 2,1 miliardy dolárov. V roku 2017 sa Nokia umiestnila na 11. priečku najviac predávaných smartfónov na trhu a v tomto roku vedenie plánuje ísť ešte ďalej a v niektorých regiónoch predaj svojich smartfónov až zdvojnásobiť.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: cnet.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu