Novinky

Nokia získala 2 miliardy dolárov od spoločnosti Apple

Spoločnosť Apple zaplatila Nokii sumu, ktorá by potešila nejedného z nás. Zámer bol urovnanie sporov, ktorý vznikol medzi gigantmi. V máji sa obidve spoločnosti dohodli na ukončení súdnych sporov a uzavreli dohodu o výmene patentov, ktoré budú trvať niekoľko rokov. Bližšie informácie o tejto dohode však neboli doteraz zverejnené.

Začiatkom minulého týždňa prezradila Nokia, že ako súčasť dohody získala hotovosť vo výške 2 miliárd dolárov. Taktiež prezradila pár detailov o tom, ako plánuje v budúcnosti spolupracovať s Apple.

Nokia tvrdí, že spolupráca s Apple pomôže napríklad posilniť jej sieťovú infraštruktúru. Časom sa zisky od spoločnosti Apple v oblasti predaja patentových licencií prejavia vo svojich budúcich zárobkoch. Spôsob, akým Nokia plánuje využiť hotovosť vo výške 2 miliárd dolárov, bude zverejnený už v budúcom štvrťroku.

Minulý rok žalovala Nokia v Spojených štátoch amerických a v Európe spoločnosť Apple pre porušenie patentov. Apple reagoval tak, že sa rozhodol bojovať späť a podal na Nokiu svoju vlastnú žalobu. Mnohé produkty od Withings, dcérskej spoločnosti Nokia, boli odstránené z Apple web store.

Toto nebolo prvýkrát, kedy boli dve obrovské spoločnosti v súdnom spore a vždy je samotných zákazníkov lepšie, keď sa veľké spoločnosti dohodnú na zdieľaní svojich znalostí a spolupráci, než za každú cenu bojovať. Bude zaujímavé vidieť, ako táto spolupráca ovplyvní Nokiu po jej finančnej stránke, najmä teraz po ukončení éry Microsoftu.

zdroj: neowin.net

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close