Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokia je už nejaký ten piatok späť vo „veľkom“ biznise so smartfónmi a musíme uznať, že odkedy spolupracuje s HMD tak o nej možno počuť výrazne viac.

Nokia 6X oficiálne predstavená. Bojovať bude o zákazníkov v segmente strednej triedy

Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón Nokia X6, ktorý prichádza s prémiovým dizajnom, cenovo však bude chcieť upútať hlavne strednú triedu používateľov. Smartfón ponúka 5,8“ FHD+ (1080 x 2280 pixels) displej s pomerom strán 19:9, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. Na prvý pohľad smartfón zaujme podobným výrezom s akým na trh prišla ako prvá spoločnosť Apple so svojím iPhone X zariadením. Na strane displeja ešte nájdeme 16MP kameru s technológiou rozpoznávania tváre.

Nokia X6 predna strana
Zdroj: Nokia

Prejdime však k zadnej strane zariadenia, ktorá ponúka nie jeden, ale hneď dva fotoaparáty s rozlíšením 16MP a 5MP (monochromatický snímač). Pod fotoaparátom nájdeme LED diódu a skener odtlačkov prstov.

Nokia X6 zadna strana
Zdroj: Nokia

Čo sa týka výkonu tak smartfón nebude bojovať s vlajkovými loďami, ale to neznamená, že sa zľakne náročnejších úloh. Telefón ponúka čipset Snapdragon 636 so 4GB/6GB operačnej pamäte RAM a 32GB/64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť na úkor druhej SIM karty. Telefón je poháňaný akumulátorom o kapacite 3060mAh s podporou technológie Quick Charge 3.0, ktorý je možné nabíjať prostredníctvom USB Type – C portu.

Telefón by sa mal objaviť na čínskom trhu 21. mája a mal by prísť s operačným systémom Android 8.1. Čo sa týka ceny tak v slabšej variante bude stáť niečo málo nad 200$. Za 6GB verziu si záujemcovia priplatia ďalších 60$.

TIP  Toto sú 3 dôvody prečo výrobcovia smartfónov odstraňujú jack pre slúchadlá

Zdroj: Nokia

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu