NovinkyTECH

Nokia predala množstvo patentov spoločnosti Xiaomi

Nokia nedávno oznámila, že úspešne uzavrela partnerstvo so Čínskou spoločnosťou Xiaomi. Toto partnerstvo tiež zahŕňa rôzne spolupráce v plánovaných projektoch a taktiež spoluprácu, čo sa týka patentov. Rovnako sa dohodli na tom, že obe firmy môžu využívať patenty tej druhej.

Vďaka tejto kolaborácií získalo Xiaomi patenty, ktoré vyprodukovala Nokia. Nanešťastie však neboli zverejnené ďalšie informácie, ktoré by nám situáciu bližšie upresnili. Neznámy tak ostáva počet patentov a rovnako nie je známe, o ktoré patenty sa jedná.

zdroj: telecomtalk.info

„Xiaomi je jedným z popredných svetových výrobcov smartfónov a sme veľmi potešení, že sme s nimi uzavreli dohodu,“ nechal sa počuť Rajeev Suri, prezident a CEO spoločnosti Nokia. „Okrem toho, že máme možnosť privítať takúto významnú globálnu technologickú spoločnosť v našej rodine s patentovými licenciami, sa tešíme na spoluprácu v rozmanitých strategických projektov.“

Nokia už naznačila na akých projektoch budú tieto dve spoločnosti pravdepodobne robiť. Ide o spoluprácu na – riešenie optického prepojenia dátových centier, IP Routing postavený na novom sieťovom procesore FP4, ktorý nedávno predstavila Nokia a riešenie štruktúry dátových centier. Nokia tiež optimalizuje internetovú infraštruktúru pre Xiaomi, aby zabezpečila „veľkokapacitné, nízkonákladové požiadavky, ktoré majú napríklad operátori dátových centier.“

Vedenie Xiaomi sa v máji potešilo, keď získala spoločnosť vyše 1 500 patentov od spoločnosti Microsoft, z ktorých pravdepodobne väčšina pochádza z Nokie.

zdroj: reutersmedia.net

zdroj: neowin.net

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close