Novinky

Nokia predala divíziu Nokia Here automobilkám Audi, BMW a Dailmer

Pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali, že Nokia má v pláne odpredať divíziu (Nokia Here) zaoberajúcu sa známou navigáciou Here Maps (resp. Drive). Pôvodne sa hovorilo najmä o záujme spoločnosti AppleUber, ktoré mali najväčší záujem o Here Maps a len okrajovo sa spomínal záujem rôznych automobiliek. Nakoniec Nokia prijala ponuku najmenej spomínaných záujemcov, automobiliek Audi, BWMDialmer, ktoré zaplatili za Here Maps 2,71 miliardy dolárov. Informoval o tom internetový portál Wall Streej Journal, ktorý napísal:

Nokia exkluzívne vyjednávala s tromi výrobcami automobilov o predaji spoločnosti, ktorá pracuje na vývoji vysoko-detailných a živých digitálnych mapách (pozn. redakcie: mapy, ktoré sú aktualizované podľa aktuálnej situácie na cestách), ktoré sú jadrom technológie samo-riadiacich vozidiel…

Ďalej, podľa WSJ ďalším dôvodom kúpy bol strach automobilových výrobcov, že Nokia predá divíziu zaoberajúcu sa mapovými podkladmi buď spoločnosti Google, ktorá pracuje na samo-riadiacom automobile či spoločnosti Uber alebo technologickému gigantovi Apple, ktorý tiež oznámil práce na rovnakej technológii.

Čo podľa vás prinesie odpredaj divízie Nokie Here?

Zdroj: Wall Streej Journal

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu