NovinkyWindows 10 MobileZariadenia

Nokia Moonraker, smart hodinky ktoré mali byť revolúciou. Bohužiaľ ich Microsoft stopol

Na internet sa dostalo video, ktoré zachytáva smart hodinky Nokia Moonraker, ktoré podľa dostupných informácií mali byť predstavené spolu s uvedením vlajkového smartfónu Nokia 930, teda ešte v roku 2014.

Na videu nižšie môžete vidieť Nokia Moonraker smart hodinky, ktoré vyzerajú neskutočne dobre a bezpochyby by zaujali svojim dizajnom mnoho nadšencov technológií aj v súčasnosti . V rámci videa vám dávame do pozornosti plynulý chod systému, ktorý bol zjavne dostatočne doladený. Tiež uvidíte aj to, že hodinky podporovali notifikácie z viacerých aplikácií, vrátane Facebooku či Twitteru. Inými slovami, Moonraker hodinky boli pripravené do ostrého predaja.

Prototyp hodinek Nokia Moonraker

Viac ako len koncept

Podľa aktuálne dostupných informácií sa spoločnosť Microsoft rozhodla zastaviť tento projekt krátko po akvizícii Nokie a to aj napriek tomu, že Nokia Moonraker smart hodinky mali byť podporným produktom pre smartfón Lumia 930. Dôvodom stopnutia projektu bolo to, že Microsoft sa chystal vypustiť do sveta Band zariadenia (wearable zariadenie podporujúce ako Windows Phone zariadenia tak aj Android smartfóny či iOS telefóny).

Urobil podľa vás Microsoft chybu, že sa rozhodol schovať spomínané smart hodinky do šuflíka?

Zdroj: TheVerge, Youtube (ProtoBetaTest)

TIP  Mnoho používateľov najnovšieho Chromu nepotešia zmeny v zmluvných podmienkach
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu