ANDROIDNovinky

Nokia je 11. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Takto to vyzerá s nimi v %

Spoločnosť HMD, resp. Nokia sa pomaly dostáva do starých koľají. Nedávno informovala o tom, že ich „hlúpy“ telefón Nokia 3310 je najlepšie predávaným telefónom v Západnej Európe a potvrdila aj práce na novej vlajkovej lodi Nokia 9.

Svoju Nokiu 8, ktorá zastupuje segment vlajkových lodí spoločnosť predstavila len nedávno, v auguste tohto roku a ich vôbec prvý smarfón, ktorý predstavili bola Nokia 6, v januári toho roka. Od vtedy Nokia vychrlila viacero zariadení. Vyzerá to tak, že ich politika prináša prvé ovocia úspechu.

Fransico Jeronimo, riaditeľ IDC prišiel s informáciami, ktoré bližšie približujú dianie na trhu, so sústredením na spoločnosť Nokia, resp. HMD. Podľa neho najviac objednávané zariadenia v 2. kvartáli tohto roka od spoločnosti HMD boli Nokia 3, 5 a 6. Čo sa týka Nokii 6, predaj v 1. kvartáli tohto roka bol zanedbateľný. Pričom ako ďalej píše, Nokia 3 bola najviac predávaným smartfónom.

Zaujímavejším faktorom však je, že Nokia si doteraz ukusla z trhového podielu padávaných smartfónov s operačným systémom Android 0.4%. Tento výsledok robí zo spoločnosti celkovo 11. najväčšou manufaktúrou v Európe a 5. vo Fínsku. Podľa Francisca však spoločnosť HMD má veľmi dobre našliapnuté stať sa 5. najväčšou manufaktúrou na smartfónu v Europe v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch.

Celkovo sa spoločnosti podarilo predať 1.5 milióna zariadení. Z toho tretina predaja bola v Ázii, 80 tisíc zariadení sa predalo v USA a zvyšok v západnej Európe.

Zdroj: NPU, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu