ANDROIDNovinky

Nokia 9 sa objavila v prvých porovnaniach s najnovším Androidom 8.0 OREO

Spoločnosť Nokia nedávno predstavila jej aktuálne najvýkonnejší smartfón „Nokia 8“ a niekoľko dní na to sa potvrdili informácie o prácach na „Nokii 9“, ktorá by výkonnostne mala patriť medzi tie najlepšie zariadenia na trhu.

V týchto dňoch sa v GFXBench porovnaniach  ukázala ešte oficiálne nepredstavená, ale potvrdená Nokia 9 čo nasvedčuje tomu, že by sa čoskoro mohla dostať aj do predaja. Prekvapením však je, že spoločnosť rozmýšľa nad tým, že nevsadí na overený a  odladený Android 7.1.1, ale uvažuje o tom, že sa vrhne hneď na najnovšiu verziu Android 8.0, resp. Android OREO.

Zdroj: vlastný

Ako ste mohli vidieť vyššie tak podľa všetkého príde nová Nokia 9 v 5.2“ alebo v 5.3“ verzii s 2K rozlíšením, procesorom Snadpragon 835, 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložným priestorom. Podľa dostupných informácií, ktoré prúdia internetom Nokia by mala prísť aj vo verzii s 6GB RAM a 128GB úložným priestorom. Zároveň vám mohlo do oka udrieť aj rozlíšenie kamery, ktoré podľa testovania je len 12MP, načo by sme radi upozornili, že benchmarkové testy sú notoricky známe zlou detekciou rozlíšenia fotoaparátu. Doterajšie správy hovorili o rozlíšení 22MP a duálnej optike Carl Zeiss.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu