Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón, ktorý má potenciál osloviť tisíce zákazníkov

Spoločnosť Nokiu netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa o jedného z najväčších výrobcov (hlúpych) telefónov na svete a posledné necelé dva roky od akvizície spoločnosťou HMD má to čo povedať aj vo svete (Android) smartfónov.

Najnovšie spoločnosť Nokia prestavila jeden z najzaujímavejších smartfónov – Nokiu 7.1. Smartfón je primárne určený pre vyššiu strednú triedu ponúkajúc zaujímavé parametre, dizajn a lákavú cenu. Veď posúďte sami.

Nokia 7.1 má potenciál byť kráľom vyššej strednej triedy

Nokia 7.1 ponúka 5,84“ HDR10 displej pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 pričom nechýba ani populárny a zároveň nenávidený výrez v hornej časti displeja. Nokia tvrdí, že tento displej s Full HD+ rozlíšením a pomerom strán 19:9 si dokonalo poradí aj za silného priameho slnečného svetla.

Nokia 7.1_produktova fotografia
Zdroj: produktová fotografia

Nokia z hľadiska  dizajnu vsadila na overenú kombináciu – kov a sklo, ktorá nesklame ani toho najnáročnejšieho používateľa. Na zadnej strane zariadenia nájdeme ešte snímač odtlačkov prstov. Smartfón bude dostupný v dvoch vyhotoveniach – v „železnej“ a v modrej.

Z hľadiska výkonu smartfón ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 636, ktorý je charakteristický úspornosťou, v kombinácií s 3GB/4GB RAM a úložným priestorom 32GB/64GB. Nechýba ani podpora Micro SD kariet, 3.5 jack, a veľká batéria s kapacitou 3060mAh, ktorú nabijete pomocou technológie Quick Charge, ktorá dokáže nabiť 50% batérie za 30 minút. Smartfón bude dostupný v SINGLE SIM ako aj v DUAL SIM verzii. Smartfón ďalej ponúka nie jednu, ale hneď dve kamery ukryté v zadnej stene – 12MPx fotoaparát s clonou f / 1,8 a 5MPx monochromatický fotoaparát, ktorý bude slúžiť primárne pre informácie týkajúce sa hĺbky záberu. Predná kamera ponúkne rozlíšenie 8MPx rozlíšenie s funkciou aplikácie filtrov v reálnom čase.

Nokia 7.1_produktova fotografia_2
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón prichádza na trh s operačným systémom Android(One), ktorý bude podľa prísľubu výrobcu aktualizovaný najbližšie 2 roky (resp. 3 roky v prípade bezpečnostných aktualizácií). Cenovo by mal stáť zhruba 350 dolárov, teda niečo okolo 320 eur.

Zdroj: phonearena.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu