ANDROIDNovinkyZariadenia

Nokia 1 je jedným z prvých smartfónov s Androidom Go. Stáť bude menej ako 80€

Na MWC 2018 Nokia to rozbehla v plnom prúde. Predstavila napríklad „znovu“ oživenú Nokiu 8110 či Nokiu 8 Sirocco a najnovšie ukázala svetu low-range smartfón Nokia 1, ktorý bude poháňaný operačným systémom Android Go.

Nokia 1 je oficiálne predstavená

O Nokii 1 sme mohli prvýkrát počuť niekoľko mesiacov dozadu, nuž, ale až teraz sme ju mohli zazrieť aj na vlastné oči. Smartfón bude primárne určený pre klientelu, ktorá do telefónu nehodlá investovať polovicu výplaty či pre regióny kde smartfóny sú stále nedostupným artiklom. Stáť bude totiž len 85 dolárov, teda niečo okolo 80€.

Nokia 1 ponúkne štvorjadrový procesor od spoločnosti Mediatek pracujúci na frekvencii 1.1GHz, ktorému bude sekundovať operačná pamäť RAM o veľkosti 1GB spolu s 8GB úložným priestorom, ktorú však bude možné rozšíriť. Telefón ďalej ponúkne 4,5“ displej s 480p rozlíšením a 5MP prednou kamerou.

Nokia 1 bude poháňaná operačným systémom Android Go

Nokia 1 bude poháňaná operačným systémom Android Go vo verzii Oreo, ktorý je navrhnutý pre smartfóny s operačnou pamäťou RAM 512MB až 1024MB. Spoločnosť HMD zatiaľ ešte nešpecifikovala, v ktorých krajinách bude smartfón dostupný.

Zdroj: Youtube

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu