NovinkyTECH

Nissan pracuje na technológii, ktorá dokáže predvídať to čo chcete spraviť. Na vývoj autonómnych vozidiel sa pozerá úplne inak ako väčšina výrobcov áut

Zatiaľ čo väčšina výrobcov automobilov sa snaží dostať ľudí „von“ z šoférovania s cieľom vytvorenia autonómnych vozidiel tak na druhej strane stojí spoločnosť Nissan, ktorá vyvíja technológiu „brain-in-vehicle“ (ďalej už len ako „B2V“), ktorej smerovanie je o 180 stupňov opačné. Snaží sa totiž vyvinúť technológiu, ktorá by bola schopná predvídať reakcie šoféra. Inými slovami nová technológia vyvíjaná Nissanom by mala byť schopná predvídať to čo chcete spraviť s predstihom 0,2 až 0,5 sekundy.

Brain-in-vehicle je technológia, ktorá vie čo spravíte

„Ak väčšina ľudí premýšľa do budúcnosti o autonómnych vozidlách, tak majú veľmi neosobnú víziu kde sa ľudia vzdávajú kontroly v prospech strojov. B2V technológie je presným opakom, prostredníctvom signálov z mozgu robí šoférovanie viac zrušujúcim a zábavným.“, hovorí senior výskumnúk spoločnosti Lucian Gheorhe.

Hoci spoločnosť aktuálne pracuje na technológii „poloautomatického“  vozidla tak aj napriek tomu na konci dňa technológia B2V môže byť aplikovaná aj v plne autonómnych vozidlách kde môže prispieť k bezpečnosti jazdy. V každom prípade táto technológia má veľký potenciál a to nie len v automobilovom priemysle.

Aký typ technológie by ste uvítali vy – plne automatické automobily alebo technológie, ktoré sú skôr doplnkom?

Zdroj: MSN, úvodný obrázok: Youtube (Nissan)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu