Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Nissan pracuje na technológii, ktorá dokáže predvídať to čo chcete spraviť. Na vývoj autonómnych vozidiel sa pozerá úplne inak ako väčšina výrobcov áut

Zdroj: Youtube (Nissan)

Zatiaľ čo väčšina výrobcov automobilov sa snaží dostať ľudí „von“ z šoférovania s cieľom vytvorenia autonómnych vozidiel tak na druhej strane stojí spoločnosť Nissan, ktorá vyvíja technológiu „brain-in-vehicle“ (ďalej už len ako „B2V“), ktorej smerovanie je o 180 stupňov opačné. Snaží sa totiž vyvinúť technológiu, ktorá by bola schopná predvídať reakcie šoféra. Inými slovami nová technológia vyvíjaná Nissanom by mala byť schopná predvídať to čo chcete spraviť s predstihom 0,2 až 0,5 sekundy.

Brain-in-vehicle je technológia, ktorá vie čo spravíte

„Ak väčšina ľudí premýšľa do budúcnosti o autonómnych vozidlách, tak majú veľmi neosobnú víziu kde sa ľudia vzdávajú kontroly v prospech strojov. B2V technológie je presným opakom, prostredníctvom signálov z mozgu robí šoférovanie viac zrušujúcim a zábavným.“, hovorí senior výskumnúk spoločnosti Lucian Gheorhe.

Hoci spoločnosť aktuálne pracuje na technológii „poloautomatického“  vozidla tak aj napriek tomu na konci dňa technológia B2V môže byť aplikovaná aj v plne autonómnych vozidlách kde môže prispieť k bezpečnosti jazdy. V každom prípade táto technológia má veľký potenciál a to nie len v automobilovom priemysle.

Aký typ technológie by ste uvítali vy – plne automatické automobily alebo technológie, ktoré sú skôr doplnkom?

Zdroj: MSN, úvodný obrázok: Youtube (Nissan)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu