Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Nintendo čelí žalobe kvôli novému Nintendu Switch

zdroj: nintendo.com

Nintendo Switch malo vynikajúci štart. Za prvý rok predaja sa dokonca doťahuje na Wii U. Nanešťastie, úspech bol ten faktor, ktorý pritiahol pozornosť patentových trollov. A to nikdy neveští nič dobré. Tento týždeň podala spoločnosť Gamevice, výrobca herného príslušenstva a doplnkov, žalobu. Nepozdával sa im totiž dizajn, ktorý použilo Nintendo na svoj nový Switch.

Gamevice tvrdí, že Nintendo patentové zákony. Súd tak rozhoduje o tom, či sa vymeniteľné Joy-Con ovládače až veľmi podobajú na patent od Gamevice. Konkrétne ide o odnímateľný herný ovládač. V snahe spôsobiť toľko škody, koľko sa len dá, žiadajú v Gamevice odškodné a taktiež zákaz predaju tohto produktu.

zdroj: wikipad.com

Zariadenie, ktoré údajne inšpirovalo Nintendo nesie názov Gamevice Wikipad. Ako je na obrázku vidieť, je to tablet s ovládačmi pripojenými na oboch stranách. Žiadna sa však priamo nepodobá na Nintendo Switch. K dispozícii sú dve analógové paličky, D-Pad a štyri tlačidládisplej sa nachádza v strede. Existuje však veľa zariadení, ktoré by sa dali opísať presne rovnakým spôsobom.

zdroj: ign.com

zdroj: kitguru.com

TIP  Youtube uverejnil zoznam smartfónov, s ktorými zážitok z pozerania videí je najlepší. Našli ste v zozname aj ten svoj?

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu