NovinkyZaujímavosti

Newsfeed na Facebooku sa zmení. Prepojí vás s rodinou a priateľmi a clickbait obsah obmedzí

Facebook čakajú nasledujúce mesiace výrazné zmeny a to hlavne po stránke algoritmu, na základe ktorého používatelia vidia obsah. Po novom bude obsah priorizovaný. Znamená na to, že najskôr uvidíte obsah od priateľov, s ktorými najčastejšie komunikujete, namiesto reklám, od ktorých sú viacerí vydavatelia závislí.

„Pri tejto aktualizácii budeme uprednostňovať príspevky, ktoré vyvolávajú rozhovory a zmysluplné interakcie medzi ľuďmi. Predpokladáme, že sa vám tak budú zobrazovať na vyšších pozíciách vo feede (na nástenke) posty, o ktorých budete chcieť komunikovať s priateľmi.“, píše Adam Mosseri, hlavný vývojár nástenky na Facebooku.

V rámci oficiálneho stanoviska Facebooku sa ďalej píše, že Facebook neplánuje v rámci tejto aktualizácie rozdeliť nástenku na dve. Ako je tomu vo vybraných krajinách, vrátane Slovenska.

Ako to ovplyvní slovenský Facebook je dnes otázne. Aktuálne totiž prebieha veľký test v rámci vybraných krajín kde je nástenka rozdelená na dve. V rámci jednej nájdeme príspevky priateľov a reklamu a v rámci druhého sú príspevky stránok.

Zdroj: Facebook, úvodný obrázok: pixabay.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu