Novinky

Netflix si konečne pozriete bez problémov aj v iných krajinách Európskej únie tak, ako by ste boli doma

Dlhodobo prisľubované pravidlá prenosu digitálnych médií EÚ konečne nadobudli platnosť. Obyvatelia Európskej únie si od 1. apríla môžu vychutnávať digitálne prenosové služby ako Netflix, HBO GO alebo Amazon Prime Video v ktorejkoľvek členskej krajine tak, akoby boli stále doma. Už sa nemusíte obávať nepríjemných regionálnych obmedzení alebo prehliadania knižníc v úplne cudzom jazyku. Prístup ku službám využíva krížovú kontrolu podrobností Vášho účtu s vašou aktuálnou internetovou adresou, vďaka čomu už nebudete musieť prepínať rôzne nastavenia alebo spúšťať špeciálny softvér, ktorý by Vám bezproblémové pripojenie zabezpečil. Všetko má ale svoje obmedzenia a pre niekoho nesieme aj zlé správy.

Pravidlá sú podobné ako v prípade roamingu v zahraničí

Nové nariadenia Európskej únie fungujú na podobnom princípe, ako roamingové pravidlá platné od minulého leta. V inom členskom štáte budete mať tým pádom prístup aj ku službám, ktoré miestni provideri vôbec nemusia ponúkať. Pokiaľ je Váš obľúbený seriál na Netfile dostupný na Slovensku, nemusí byť povolený alebo dostupný aj v inej krajine. Podľa nových pravidiel si ale Váš obľúbený seriál môžete pozrieť úplne bez obmedzení, aj keď to pravidlá miestneho providera vylučujú. Nariadenia Európskej únie prevyšujú samotný zmluvný vzťah medzi zákazníkom a poskytovateľom, tým pádom sa asi ani nestretnete s emailami, ktoré Vás budú informovať o nových zmluvných podmienkach.

Služby budú dostupné takmer všade

Podľa dostupných vyhlásení slovenských providerov to vyzerá tak, že sa s novými nariadeniami všetci stotožňujú a ich služby sú už dnes dostupné vo všetkých krajinách Európskej únie. Nie ale na dlho. Dovolenka do Spojeného kráľovstva nebude po Brexite taká rúžová. Tieto nariadenia pre Spojené kráľovstvo prestanú platiť a je na zvážení samotnej krajiny, či s Európskou úniou podpíše dodatok, alebo sa aj v tomto smere oddelí od Európy. Po negatívnej správe o Spojenom kráľovstve, sa vrhnime na čiastočne pozitívne správy. Ku nariadeniam Európskej únie sa priklonili aj niektoré mimočlenské štáty, ktoré takéto opatrenia časom taktiež príjmu. Presnejšie sa jedná o Island, Nórsko a Lichtenštajnsko.

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode

Zdroj: endgadget.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu