NovinkyWindows 10

Nemecký Mníchov odhlasoval prechod na Windows 10. Microsoft tak získa nového silného partnera

Už je to viac ako 10 rokov kedy sa Mníchovskí poslanci rozhodli „bežať“ na otvorenom operačnom systéme Linux, ktorého hlavnou výhodou je cena. Dnes sa však všetko mení, odhlasovali si prechod na najnovší operačný systém od Microsoftu, Windows 10.

Podľa dostupných správ sa toto opatrenie bude týkať 29 000 počítačov, ktoré využíva správa mesta. Táto migrácia by mala začať od roku 2020 a dokončená by mala byť dva roky na to. Celkové náklady boli vyčíslené na 50 miliónov €.

„Súhlasili sme s vylepšeniami, ktoré navrhlo naše IT oddelenie bez výhrad. Avšak kompletný rollback na Microsoft je spojený s finančnými nákladmi, ktoré sú ešte otvorené.“

Mníchov plánuje začať s prvým pilotným projektom už v roku 2018 kedy  spustí prvých 6000 Microsoft Office 2016 bežiacich na virtuálnych počítačoch. Na konci roku bude musieť však padnúť rozhodnutie či budú v nastolenom trende pokračovať, alebo zmenia smer v prospech „LibreOffice“, obdobnému kancelárskemu programu, ktorý je však dostupný bezplatne.  V každom prípade, Microsoft týmto rozhodnutím získava ďalších „klientov“ bežiacich na operačnom systéme Windows 10, ktorých nie je málo.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu