NovinkyZaujímavosti

Nedôvera voči Facebooku narastá. Na druhej strane barikády sú spoločnosti ako Apple, Microsoft, Netflix či Amazon

Posledné týždne sa nesú v duchu bezpečnosti súkromných dát, ktoré zdieľame s tretími stranami. Dôvodom je masívny únik súkromných informácií o používateľoch Facebooku, ktorý zasiahol viac ako 80 miliónov používateľov. Hoci sa tento únik týkal najmä Američanov tak táto téma prevláda aj v našich končinách. Totiž, tieto súkromné dáta môžu byť zneužité proti nám.

Dôverujete spoločnostiam, že Vaše dáta spracovávajú korektne?

Najnovšie známa spoločnosť SurveyMoneky položila Američanom jednoduchú otázku: „Ktorým z následujúcich spoločností dôverujete najmenej v spojitosti s osobnými informáciami?“. Výsledok je viac ako jasný. Viac ako polovica Američanov najmenej dôveruje spoločnosti Facebook. Do veľkej mieri môže za tento výsledok bezpochyby aj škandál, ktorý prepukol v posledných dňoch.

ktorej spolocnosti dôverujete najmenej pri spracovavani osobnych udajov
Zdroj: MSP

Spoločnosť robila reprezentatívny prieskum, v ktorom 20% respondentov nevedela označiť ani jednu spoločnosť. 4% percenta neodpovedalo.

Ako by ste odpovedali Vy?

Mimochodom, niekoľko dní dozadu samotný Mark Zuckerberg sa spovedal americkému kongresu. Ako to dopadlo si môžete pozrieť tu.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu