NávodyNovinky

Prečo som neobdržal aktualizáciu hoci je už dostupná pre môj telefón?

Všade sa píše, že Lumia Denim je dostupná pre Váš telefón, ale pritom ju Váš telefón stále a stále nevie vyhľadať? Poďme si pozrieť tie najčastejšie dôvody prečo tomu tak je.

Ako prvý dôvod, ktorý si viacero užívateľov neuvedomuje je to, že oficiálne aktualizácie sú dostupné len pre zariadenia, ktoré nie sú „vývojárske“. Totiž viacero z Vás nám písalo, že po stiahnutí aktualizácie ju telefón nedokáže nainštalovať a vypisuje Vám chybu „8018830f“.

80...

Táto chyba sa vyskytuje v prípade keď ste Váš telefón registrovali ako vývojársky (teda cez Windows Developer Preview, respektíve Insider Preview). V tomto prípade sa nemusíte báť, že k oficiálnej aktualizácii sa nikdy nedostanete. Jedine čo musíte spraviť je pomocou Recovery Tool odstrániť WDP, resp. IP, následne budete môcť aktualizovať Váš telefón.

Druhým častým problémom je pôvod telefónu. Hoci ste mohli telefón zakúpiť na Slovensku, ale v konečnom výsledku samotný telefón mohol byť  určený pre iný trh. Tento problém je častý v prípade keď si kupujete akurát predstavený telefón, kedy sa predajcovia  snažia zaobstarať tieto novinky čo „najrýchlejšie“ aby uspokojili dopyt po zariadení. Postup ako zistíte z akej distribúcie pochádza Vaše zariadenie je jednoduchý. Ako prvé si otvorte v nastaveniach „extras + info / bonusy info“, následne si vyhľadajte tieto informácie „Manufacturer name a Mobile Operator“.

wp_ss_20150212_0002

Následne porovnajte tieto údaje s údajmi na tejto stránke: https://dev.windowsphone.com/en-US/OEM/docs/Customization/Registry_values_for_mobile_operator_IDs. Porovnali ste? Tak teraz už viete odkiaľ pochádza Váš telefón, a jedine čo Vám ostáva je sledovať už len dostupnosť aktualizácie na tejto stránke: https://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. ďakujem… bolo wifinou… neviem prečo keď mám doma rýchly internet… cez mobilné dáta mi to ide

  2. Zdravim, tento error znamena, ze vam telefon nechce povolit stiahnut aktualizaciu z dovodu ze mate nastaveny limit na data, resp. ju chcete stiahnut cez mobilne data alebo mate slabe pripojenie na internet

  3. zdravim, mam mobil microsoft lumia 640, skusal som si dat update na win 10 no neuspesne… nasiel som nejaku appku od microsoftu, kde som si mohol skontrolovat ci moje zariadenie je podporovane, napisalo mi ze hej a ze mam ist do nastaveni a dat aktualizaciu telefonu, dal som a nenaslo mi ziadnu aktualizaciu a v zatvorke (80072ef1) niejake rady?

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu