Návody

Nechceš aby tvoje správy v G-maile čítali tretie strany alebo aby o tebe zbierali informácie? Takto im to zatrhneš!

Posledné dni sa niesli v duchu správ, že služba Gmail umožňuje vývojárom tretích strán prístup k našim súkromným e-mailom. Nuž, čiastočne je to pravda. Totiž Gmail svojvoľne tieto informácie neposkytuje, ale len na základe povolenia používateľov, a práve preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme návod ako možno tento prístup k vašim správam či k iným informáciam zamedziť.

Návod ako zamedziť prístup tretích strán k tvojim súkromným e-mailom

 • Otvor si svoj Google účet.

  Ucet Google_1
  Zdroj: vlastný
 • Teraz choď do položky „Prihlásenie a zabezpečenie“.

  ako zamedzit pristup k sukromnym spravam gmail_1
  Zdroj: vlastný
 • Teraz choďtdo  položky „Aplikácie s prístupom do účtu“.

  Prihlásenie_a_zabezpečenie uctu gmail
  Zdroj: vlastný
 •  Keď sa dostaneš do položky Aplikácie s prístupom do účtu tak ako môžeš vidieť nižšie na obrázku tak otvor položku „Spravovať aplikácie“.
  pristup tretich stran do sluzby gmail ako zakazat
  Zdroj: vlastný

   

 • Následne sa ti zobrazí zoznam aplikácií, ktoré majú prístup k tvojmu účtu. Po rozkliknutí konkrétnej aplikácie môžeš vidieť ku akým dátam má konkrétna aplikácia prístup. V prípade ak sa ti povolenia nebudú pozdávať tak ich môžeš následne odstrániť.
  Gmail ucet aplikacie ktore maju pristup k gmailu
  Zdroj: vlastný

   

Zdroj: vlastný

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu