Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Navštívili ste hacknutú stránku? FireFox vás na to v budúcnosti upozorní

Zdroj: vlastný

Vývojári internetového prehliadača FireFox pracujú na zaujímavej notifikačnej funkcii, ktorá vás upozorní nato, že stránka ktorú ste navštívili môže byť hacknutá, prípadne môže prísť k úniku dát.

Notifikačný systém bude pritom využívať na poskytnutie aktuálnych informácií dáta z „Have I Been Pwned?“, stránky ktorá poskytuje index webových stránok porušujúcich pravidlá.

Podľa dostupných informácií práce na tomto notifikačnom systéme sú zatiaľ v začiatkoch. Mal by však fungovať na princípe add-on, ktorý je možné aktuálne stiahnuť z GitHub a importovať ho do prehliadača. Momentálne je dostupné toto rozhranie len pre internetový prehliadač FireFox.

„… je addon, ktorý budem používať na vytvorenie ďalšej funkcie pre Frefox, ktorá upozorní používateľov, na to že ich účet mohol byť komprimitovaný…“, hovorí Nihant Subramaniya, inžinier Mozilly.

V praxi keď navštívite internetovú stránku tak v ľavej strane adresného panelu budete môcť vložiť svoju e-mailovú adresu, následne dôjde k overeniu či bol váš účet kompromitovaný alebo nie.

Zdroj: bleepingcomputer.com

Momentálne túto funkciu je možné využívať len v rámci verzie Firefox Developer Edition. Čo sa týka dostupnej finálne verzie tak dátum dostupnosti momentálne nie je známy.

Zdroj: bleepingcomputer.com, úvodný obrázok: vlastný

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu