ANDROIDNávody

Ako použiť starý telefón ako kameru do auta

Určite mnohí máte doma starý telefón, ktorý leží v skrini a zapadá prachom. Ak by ste mu chceli dať nový zmysel života tak máme pre vás TIP – využite ho ako kameru do auta.

Prečo využiť starý smartfón ako kameru a nekúpiť si novú?

Je pravdou, že kamery do auta dnes stoja pár € a aj my Vám častokrát dávame do pozornosti nejaké akciové ponuky, naposledy to bolo napríklad na kameru KKMOON s FULL HD rozlíšením, ktorá bola dostupná v atraktívnej akcii. Ale ako sa hovorí, každé €, ktoré je doma sa počíta. Druhá strana mince, ktorá hovorí v prospech staršieho smartfónu sú funkcie, ktoré jednoducho v kamere do auta by ste hľadali márne.

Ako použiť smartfón ako kameru do auta

  • Samozrejme budete potrebovať samotný smartfón, ktorý disponuje kamerou. V prípade ak smartfón nesdisponuje dostatočnou kapacitou úložného priestoru tak sa nevyhnete kúpe pamäťovej karty. Odporúčame vám pamäťovú kartu aspoň o veľkosti 32GB a viac.
  • Budete potrebovať vhodný držiak, s ktorým uchytíte smartfón v želanej pozícii. Tie najzakladanejšie stoja zhruba od 5€.
  • V poslednom kroku budete potrebovať samotný software, ktorý nájdete v obchode Google Play. Napríklad aplikáciu AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá okrem možnosti natáčania ponúka aj viacero aditívnych funkcií.  Napríklad natáčanie v cykloch, vytváranie obrázkov, resp. fotografií z jazdy, nastavenie kvality videí, podporu GPS, máp a podobne.
  • Hotovo. Teraz sa môžete vybrať na cesty.
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
AutoBoy Dash Cam - BlackBox

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu