NovinkyTECHWindows 10

Našli nový bug, ktorý môže prostredníctvom webstránky či reklamy zhodiť Windows 7 zariadenia

Bola objavená nová verzia bugu, ktorý pôvodne trápil Windows 10 používateľov na Windows 7 platforme. Bug môže spôsobiť pád celého ekosystému Windows 7, a to prostredníctvom jednoduchého načítania chybne vytvorenej URL adresy, ktorá sa môže nachládať ako na webstránke tak aj v zobrazujúcich sa reklamách, e-mailoch či iných správach.

Problém je spôsobený NTFS ovládačmi, ktoré si nevedia poradiť so špeciálnymi názvami súborov ako je napríklad “$MFT”, ktorý je špeciálným metadata súborom využívaným v NTFS súborovom systéme Windowsu.

Súbor je normálne skrytý pred používateľmi vo väčšine softwaroch, avšak zdá sa, že ak je súčasťou adresára (napr. C: \ $ MFT \ 123) Windows potom zablokuje súbor a neuvoľní ho, čo môže potencionálne vyvolať známu „modrú obrazovku“, resp. obrazovku smrti alebo samovoľný reštart zariadenia.

Niektoré internetové prehliadače si s blokovaním chybnej webovej stránky dokážu poradiť, avšak to nie je príklad internetového prehliadača Internet Explorer, ktorý veselo váš počítač jednoducho reštartuje.

Microsoft zatiaľ na tento problém ešte nereagoval uvoľnením žiadnej aktualizácie. V každom prípade však spoločnosť na jeho odstránení  už učíte pracuje. Mimochodom, ak uvažujete o aktualizácii softwaru možno práve teraz je tá správna chvíľa.

Zdroj: MSPoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu