AppleNovinky

Najnovšie správy týkajúce sa Galaxy 9 smartfónu robia vrásky spoločnosti Apple

Trhový podiel spoločnosti Apple v porovnaní s predošlým obdobím poklesol o 3%. Výsledkom tohto poklesu záujmu o nové iPhone zariadenia je, že Apple znížil predpokladaný odhad predajov smartfónu iPhone X pre prvý kvartál budúceho roka. Podľa reportu taiwanského média „Economic Daily“ bol odhad predajov oklieštený o 20 miliónov kusov zariadení. Inými slovami predpoklad je, že Apple predá „len“ 30 miliónov kusov smartfónu iPhone X v priebehu prvého kvartálu budúceho roku.

Nuž najnovšie správy, ktoré sa hovoria o nadchádzajúcej vlajkovej lodi kórejskej spoločnosti Samsung určite k pozitívnemu výsledku predajov iPhone X nepomôžu. Totiž neoficiálne informácie hovoria o tom, že Samsung uvoľní Galaxy S9 smartfón o niečo skôr ako bol predpoklad. Tieto informácie sú založené na tom, že Samsung zadal prvé objednávky na vybrané časti telefónu, ktoré by sa mali začať vyrábať už v januári.

Podľa doteraz známych informácií Samsung plánuje predstaviť zariadenie Galaxy S9 (resp. S9 Plus) počas Mobile World Congress, ktorý sa začne 26. februára. Zároveň v spojitosti s oficiálnym predstavením smartfónu sa spája aj spustenie predpredaja, ktorý by mal trvať zhruba mesiac. Následne by mal byť smartfón distribuovaný prvým zákazníkom.

Ak by sa tieto informácie pretavili aj do praxe pre Apple by to znamenalo škrt cez rozpočet. Dnes Apple v princípe  nemá relevantnú konkurenciu na trhu a skorší príchod Galaxy S9 zariadenia by pre spoločnosť mohol znamenať ohrozenie predajov.

TIP  Európa chce globálny zákaz vojenských robotov, ktorých účelom je zabíjanie, ale nie všetci súhlasia

Zdroj: MSN , úvodný obrázok: Youtube

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu