Windows 10

Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

V priebehu dnešného dňa majitelia smartfónov s operačným systémom Windows Mobile mohli zaznamenať dostupnú novú aktualizáciu, ktorá prináša aj niekoľko drobných vylepšení.

Reč je konkrétne o aktualizácii, ktorá nesie označenie 15254.1489, resp. KB4316692. V prípade ak sa vám smartfón neaktualizoval  automaticky tak update môžete vyvolať aj manuálne pomocou Nastavení telefónu (Settings -> Update & Security -> Windows Update).

Nové funkcie nečakajte

Najnovší update podľa changelogu priniesol viacero drobných vylepšení avšak nie nové funkcie.  Vylepšenia sa týkajú hlavne bezpečnostných záplat, napr. v v internetovom prehliadači Microsoft Edge, v skriptovacom engine v prehliadači Microsoft Edge, vo Windows Kernel, Device Guard  a podobne. Kompletný a diskusiu týkajúcu sa vylepšení môžete nájsť na zdrojovom odkaze.

Čo sa týka budúcich aktualizáciu tak z veľkej pravdepodobnosti Microsoft už nové funkcionality nebude prinášať a skôr bude len dolaďovať aktuálny operačný systém. Je to spojené s tým, že Windows Mobile prežíva momentálne krízu medzi dostupnými smartfónmi na trhu, ktorá sa pretavila až do podoby, že Microsoft dávnejšie oznámil koniec životného cyklu mobilných desiatok, ktorý nastane v priebehu budúceho roka.

Zdroj: windowsphoneinfo.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu