Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

Zdroj: vlastný

V priebehu dnešného dňa majitelia smartfónov s operačným systémom Windows Mobile mohli zaznamenať dostupnú novú aktualizáciu, ktorá prináša aj niekoľko drobných vylepšení.

Reč je konkrétne o aktualizácii, ktorá nesie označenie 15254.1489, resp. KB4316692. V prípade ak sa vám smartfón neaktualizoval  automaticky tak update môžete vyvolať aj manuálne pomocou Nastavení telefónu (Settings -> Update & Security -> Windows Update).

Nové funkcie nečakajte

Najnovší update podľa changelogu priniesol viacero drobných vylepšení avšak nie nové funkcie.  Vylepšenia sa týkajú hlavne bezpečnostných záplat, napr. v v internetovom prehliadači Microsoft Edge, v skriptovacom engine v prehliadači Microsoft Edge, vo Windows Kernel, Device Guard  a podobne. Kompletný a diskusiu týkajúcu sa vylepšení môžete nájsť na zdrojovom odkaze.

Čo sa týka budúcich aktualizáciu tak z veľkej pravdepodobnosti Microsoft už nové funkcionality nebude prinášať a skôr bude len dolaďovať aktuálny operačný systém. Je to spojené s tým, že Windows Mobile prežíva momentálne krízu medzi dostupnými smartfónmi na trhu, ktorá sa pretavila až do podoby, že Microsoft dávnejšie oznámil koniec životného cyklu mobilných desiatok, ktorý nastane v priebehu budúceho roka.

Zdroj: windowsphoneinfo.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft nahral do obchodu aplikáciu „Váš telefón“, ktorá prepojí smartfón s PC

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu