ANDROIDNovinky

Najnovšia aktualizácia pre Android OREO vám prezradí rýchlosť Wi-Fi siete ešte predtým ako sa na ňu napojíte

Hoci verzia Androidu OREO aktuálne patrí medzi najmenej rozšírené verzie operačného systému tak aj napriek tomu spoločnosť Google pracuje na viacerých vylepšeniach.

Najnovšia aktualizácia, ktorá by mala byť uvoľňovaná postupne od včerajšieho dňa prináša funkciu, ktorú viacerí používatelia určite ocenia. Ešte predtým ako sa pripojíte fyzicky na internet prostredníctvom Wi-Fi vám prezradí intenzitu signálu, ktorú roztriedil do 4 kategórií.

“Rýchlosť pripojenia sa zobrazuje pod názvami verejných sietí. Môže sa meniť v závislosti od sily signálu.

  • Pomalá: Ak môžete použiť volanie cez Wi-Fi, môžete aj telefonovať a posielať textové správy.
  • OK: Môžete čítať webové stránky, používať sociálne médiá a streamovať hudbu.
  • Rýchla: Môžete streamovať väčšinu videí.
  • Veľmi rýchla: Môžete streamovať videá vo vysokej kvalite.

Ak nechcete zobrazovať rýchlosť internetu, otvorte v zariadení aplikáciu Nastavenia Aplikácia Nastavenia a potom Sieť a internet a potom Wi-Fi a potom Predvoľby Wi-Fi a potom Rozšírené a potom Poskytovateľ hodnotenia siete a potom Žiadny.”

Zdroj: Google

 

TIP  Google omylom spustil reklamu na ešte oficiálne nepredstavené zariadenia. Okrem smartfónu Pixel 3 Google predstaví pravdepodobne aj nový Pixelbook
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu