NovinkyTECHZariadenia

Najnovší patent od Microsoftu má predvídať, kedy idete jesť a odhovoriť vás od ďalšej konzumácie

Keď spoločnosť Microsoft oznámila predaj náramku Microsoft Band, podotkla že sa nejedná len o hocijaký fitness náramok. Microsoft Band pozná váš život trošku viac zblízka, vie kedy ste v strese alebo aký dlhý a kvalitný je váš spánok.

Koniec koncov, Microsoft tieto slová naplnil. Avšak náramok nebol v ničom revolučný a tak nepriniesol obrovské zázraky v predajoch. Microsoft ale zrejme svoj pokus o revolučný náramok nezahodil do koša a prichádza s ďalším zaujímavým patentom, ktorý má ešte viac nazrieť do vášho súkromia a má monitorovať vaše prijímanie potravy.

Presnejšie, najnovší patent hovorí o tom, že zariadenie dokáže zachytiť, kedy idete prijímať nejakú potravu. Vďaka viacerým senzorom má systém zachytávať rôzne pohyby pri jedení a dokonca aj pití nápojov. Celý systém sa má skladať z akcelerometra, gyroskopu a dokonca aj elektromyografický senzor. Systém má na základe údajov následne vpisovať dáta do aplikácie v telefóne. Najväčšou sci-fi myšlienkou celého patentu je, že systém vám môže povedať alebo odporučiť, aby ste nejedli.

Zdroj: mspoweruser.com

Samozrejme, vyvinúť celý takýto systém spoločne s prenosným hardwareom, bude dosť na dlhú dobu. Vyššie sme spomínali náramok Microsoft Band, a táto funkcia by v budúcnosti mohla byť jeho súčasťou. Celá táto myšlienka môže byť na jednej strane veľmi užitočná, pre lepšie kontrolovanie koľko potravy prijímate čo môže zabrániť obezite. Na druhú stranu je otázne, či by niekto počúval svoj náramok na ruke, ktorý mu hovorí aby tú ďalšiu horalku naozaj nedával do úst.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu