Novinky

Najdôležitejšie udalosti uplynulého týždňa

Ak ste náhodou nestíhali za uplynulý týždeň sledovať všetky novinky vo svete Windowsu a Microsoftu, tak vám prinašame prehľad najdôležitejších udalostí Windows sveta.

1. WINDOWS

Windows 10 pre počítače uplynulý týždeň dostal kumulatívnu aktualizáciu, ktorá odomkla počet snímiek za sekundu pre počítačove hry, pridal podporu pre AMD Freesync a NVIDIA G-SYNC a viacero menších opráv pre celý operačný systém.

Medzitým Insideri dostali prístup k novému buildu 14342. Najviditeľnejšou zmenou v tomto builde sú doplnky pre Microsoft Edge ako napríklad AdBlock, AdBlock plus, Pin It, gestá myšou, Reddit balíček, Microsoft translator a OneNote Web Clipper.

Taktiež nová navigácia stieraním bola predstavená v Microsoft Edge spolu s webovými notifikáciami naživo. Bash na Ubuntu bol tiež vylepšený

A ako všetky nové buildy, tak aj tento dostal viacero menších aj väčších opráv, ktoré si môžete pozrieť TU.

Všetky novinky si môžete zase pozrieť TU.

2. MICROSOFT

Najväčšou novinkou z technologickej dielne Microsoftu je, že za uplynulý týždeň začal Microsoft rozposielať ďalšiu vlnu HoloLens vývojárskych edície. Táto edícia stojí až 3000 dolárov a dostanete k nej samotný HoloLens, kliker, microUSB kábel, nabíjačku a tašku na prenášanie. Vývojári môžu už plne skúšať vytváranie hier a rôznych iných aplikácií pre virtuálnu realitu.

Microsoft ponovom premýšla nad širšou integráciou Twitteru do vyhľadávaní v Bingu.

Minulý týždeň taktiež uniklo video, ktoré ukazuje novú podporu pre Microsoft Band 2 pre turistiku. Medzi funkciami by malo byť GPS, meranie výšky, notifikácie na jedlo a pitie, zdôrazňovanie dôležitých bodov a mnoho ďalšieho.

Uplynulý týždeň sa taktiež odohral veľký 20. výročný sumit pre najdôležitejších CEO. Medzi hosťami boli napr. Warren Buffett alebo Reed Hastings z Netflixu. Po takýchto konferenciach sa dajú vždy očakávať nejaké nové oznámenia.

Microsoft taktiež uplynulý týždeň dosiahol historický moment prekročenia hranice jedného triliónu dolárov v celkových tržbách.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close