Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Nahradí Windows Phone s Continuum v budúcnosti laptopy?

Zdroj: microosoft.com

Spoločnosť Microsoft v roku 2015 predstavila Continuum, ktorý vaše mobilné zariadenie premení na počítač. Zdalo sa že táto možnosť vráti na nohy platformu Windows Phone, no žiaľ, nestalo sa. Možnosť spraviť si zo svojho telefónu dočasný počítač, spočiatku znela celkom zaujímavo. Po čase ľudia prišli nato, že software tohto zariadenia nezahŕňal ani základné znaky počítaču, napríklad ako možnosť mať otvorených viacero okien.

Po viac ako dvoch rokoch od predstavenia Continuum sme sa stále nedočkali pridania niektorých zo základných funkcií. Samozrejme operačný systém aj aplikácie dostali množstvo aktualizácií, no pridanie niektorých funkcií neprišlo ani s aktualizáciou Windows 10 Creators Update.

Zdroj: mspoweruser.com

Ľudia v Microsofte si zrejme uvedomili, že niektoré funkcie skutočne v Continuum chýbajú. Vďaka tomu sa konečne dočkáme zmien v systéme.  Spolu s CShell od Microsoftu sa dočkáme niekoľkých zásadných zmien. Continuum bude odteraz podporovať zobrazenie viacerých okien. Okná s rôznymi aplikáciami, dokumentmi, stránkami bude možné medzi sebou prehadzovať, zmenšovať alebo zväčšovať. Už sa nebudete musieť viac pozerať na malé aplikácie ako Kalkulačka, ktoré sú zobrazené na celú obrazovku.

Zdroj: mspoweruser.com

CShell prinesie taktiež vylepšenie upozornení, ako aj vylepšené Start Menu, ktoré má vyzerať ako na počítači. Stále to nebude úplne presné Start Menu ako v desktopovej verzií Windowsu, ale určite sa bude podobať viacej ako to terajšie. CShell má z Continuum spraviť oveľa používanejšiu a viac produktívnu technológiu.

TIP  Google Chrome si odteraz bude viac rozumieť s Windowsom 10. Dočkali sme sa notifikácií z Chromu v Akčnom Centre

Microsoft má pred sebou kopec práce aby znovu oživil platformu Windows Phone, ale dúfajme že CShell odstráni hlavné nedostatky v Continuum. Dá sa predpokladať že spolu s CShell nám Continuum prináša možnosť nahradiť laptop a tablet, no počítače zrejme tak skoro nepokorí.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (microsoft.com)

3 Komentáre
  1. Mizu says

    Kup ako pise maktoone podporu na telefon mas apky tiez aspon tie zakladne ako fb mesenger whatsup a spol a potom uvidis ked vyjde sp ci pojdes do toho alebo nie ?

  2. maktoone says

    Zdravim. Uprimne tazko povedat. Mozno by som uvazoval skor o Lumii 950/XL (dual sim) kde je istota mainstream podpory a fotoaparat ma mierne kvalitnejsi a vyokonovo staci. SP bude u nas zo zaciatku skutocne problem zohnat a nedivil by som sa ak by prisiel o pol roka neskor aj (resp. do UK obchodu odkial je mozne objednavat tovar bez dodatocnych poplatkov ako je napr. posta, clo,..)

  3. Centurion says

    Zdravím. Mal by som otazku. Mam Nokiu L630 ide bez problemov ale nema podporu 4g co mi zacina dost vadit kedze vyuzivam net casto. Mam počkať na SP co je neiste a mozno s cenovkou ze dostanem infarkt alebo mam ist do Alcatelu idol 4 pro s WM10? Vdaka

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu