NovinkyWindows 10

Na jeseň príde nová edícia operačného systému Windows 10

Všetky špekulácie sa definitívne potvrdili a už túto jeseň uvidíme ďalšiu edíciu operačného systému Windows 10. Nová edícia systému nesie názov Windows 10 Pro for Workstations a je určená hlavne pre servery, keďže má zvládať vysoké zaťaženie.

Programový manažér pre Windows a zariadenia Klaus Diaconu vo svojom blogu včera potvrdil, že niektorí pokročilí používatelia na vydanie takejto verzie apelovali už dlhšiu dobu. Vďaka ich spätnej väzbe sa teraz spoločnosť Microsoft rozhodla túto špeciálnu edíciu predstaviť.

Zdroj: microsoft.com

Hlavnou výhodou novej edície bude podpora serverového hardwareu, ktorý je neustále vo vysokom zaťažení. Súčasťou nového systému bude súborový systém ReFS, podpora trvalej pamäte, rýchlejšie zdieľanie súborov cez SMB Direct, podpora nového hardwareu spolu s procesormi Intel Xeon a AMD Opteron, podpora až 6TB pamäte.

Nová verzia systému Windows 10 príde spolu s jesennou aktualizáciou Fall Creators Update.

Zdroj: zdnet.com

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu