NovinkyWindows 10

Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje

Pomaly, ale isto sa blíži koniec roku, ku ktorému mnohí z náš očakávajú prinesenie prvých Windows 10 zariadení bežiacich na ARM procesore. Na svedomí to má mať samozrejme ako inak Microsoft za spoluprácu so spoločnosť Qualcomm.

Prvými priekopníkmi v tejto oblasti by mali byť spoločnosti ako ASUS, HP či Lenovo, ktoré by mali priniesť prvé zariadenia.

Na ARM procesoroch s Windows 10 batéria vám vydrží niekoľko dní na jedno nabitie

Peter Bernard zo spoločnosti Microsoft niekoľko dní dozadu sa rozrozprával o výdrži batérie na jedno nabitie kde hovoril o tom, že na jedno nabitie vydrží zariadenie fungovať niekoľko dní. Údajne už v rámci inertných procesov v Microsofte prebieha testovaním viacero zariadení a výsledky prekonávajú očakávania.

Zdroj: trustedreviews.com

V podobnom duchu sa nesú aj vyjadrenia výkonného viceprezidenta spoločnosti Qualcomm Technologies, Cristiana Amona, ktorý zase uviedol, že zariadenia s ARM procesormi dosahujú 29 hodín výdrže streamovania obsahu cez službu Netflix. Tieto vyjadrenie konkrétne povedal počas stretnutia 4G/5G Summit.

V každom prípade bude veľmi zaujímavé vidieť reálne výsledky v praxi na prvých oficiálne dostupných zariadeniach. Medzi prvými zariadeniami, ktoré by mohli disponovať daným typom procesora možno predpokladať notebooky či tablety. Zároveň by mali obsahovať aj 4G LTE modem a podporovať technológiu eSIM.

Zdroj: trustedreviews.com

TIP  3 funkcie, ktoré by sme radi videli v novom Windowse 10, ktorý príde čo nevidieť
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu