Novinky

Mozzila končí s podporou Firefox OS pre mobilné telefóny

Dva mesiace dozadu, ešte počas decembra Mozzila oznámila, že sa vzdáva sna o uchmatnutie si kusu koláča z mobilného trhu a končí s vývojom operačného systému Firefox a spolu s tým aj s predajom zariadení, ktoré tento operačný systém mali predinštalovaný.

Mozzila v súčasnosti prehodnocuje svoje plány, a ďalej dodáva, že s vývojom tohto OS končí v máji, kedy vydá poslednú aktualizáciu pre tento OS:

Skončíme s vývojom Firefox OS pre smartphóny po vydaní verzie 2.6.
Prostredníctvom stoviek prispievateľov sme potlačili dopredu a vytvorili úžasnú platformu Firefox OS. Avšak, ako sme oznámili v decembri, vzhľadom na etablované operačné systémy a ekosystémy sme hrali naháňačku na mačku a myš a podmienky nám nepriali aby sme mohli konkurovať na trhu s komerčnými smartphónmi. Rozhodli sme sa s cieľom uspieť v inej oblasti Connected Devices sústrediť našu energiu na budúcnosti a výskum, aby sme mohli spraviť prielom v loT.
Z tohto dôvodu oznamujeme koniec podpory pre smartfóny spolu s vypustením Firefox OS 2.6. To znamená, že Firefox OS nebude mať dlhšie žiaden personál po máji.

Zdroj: Mozzila

TIP  Zapíšte si dátum 19. september! Xiaomi predstaví jeden z najočakávanejších smartfónov Xiaomi Mi 8 Youth
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu