NovinkyWindows 10

Vo Windows 10 onedlho uvidíme možnosť obnoviť Vaše heslo aj zo zamknutej plochy

Microsoft konečne pridáva naozaj potrebnú funkciu, ktorá potrápila nemálo používateľov operačného systému Windows 10. V najnovších buildoch pre Insiderov sa objavila možnosť obnoviť heslo aj zo zamknutej plochy Vášho zariadenia. Táto funkcia by mala pre bežných používateľov prísť s očakávanou aktualizáciou Windows 10 Fall Creators Update.

Keďže Insider program nezahŕňa slovenskú verziu operačného systému Windows, najnovšia funkcia je v anglickej verzií označená ako „I forgot my password“ (zabudol som h

Zdroj: mspoweruser.com

eslo). Už ako vyplýva z názvu, pomocou tejto funkcie dokážete obnoviť Vaše heslo, aj priamo zo zamknutej plochy. S celým procesom obnovenia hesla Vám pomôže digitálna pomocníčka Cortana. V prvom rade sa systém bude pýtať akou formou chcete zaslať bezpečnostný kód. Aplikácia ponúka 3 možnosti: zaslanie kódu na email, na telefónne číslo alebo do aplikácie Microsoft Authenticator. Po zadaní bezpečnostného kódu, si budete môcť obnoviť Vaše heslo. Samozrejme, heslo si môžete obnoviť pomocou autentifikátoru Windows Hello alebo cez pin kód, no nie všetci tieto dve služby využívajú a musia sa riadiť pokynmi vyššie.

Zdroj: mspoweruser.com

Možno to niekomu príde komické. Veď predsa táto možnosť má byť súčasťou každého systému, no Windows 10 doteraz takúto možnosť nikdy neponúkal. Používatelia s Microsoft kontom, museli vždy použiť druhé zariadenie pre obnovenie hesla od ich účtu. Niekedy pri sebe nemusíte mať druhé zariadenie a následne vznikajú zbytočné komplikácie.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close