NovinkyTECH

Mozilla predstavila Firefox Quantum, vylepšený Firefox sa pýši krajším dizajnom a superrýchlym prehliadaním

Spoločnosť Mozilla predvčerom prezradila viacej detailov ohľadom ich nového, dlhšie pripravovaného projektu Quantum. Jedná sa o aktualizáciu pre existujúci prehliadač Firefox. Prehliadač Firefox Quantum je založený na next-generation engine, ktorý je vytvorený pre moderné výkonné počítače s kvalitnými procesormi a grafickými kartami. Spoločnosť je najviac pyšná na rýchlosť tohto prehliadača. V oznámení sa viackrát spomínala rýchlosť prehliadania, ktorá je v porovnaní s klasickým Firefoxom až 2-násobne rýchlejšia.

Zdroj: mozilla.org

Mnoho ľudí určite zaujíma porovnanie s najviac používaným prehliadačom Google Chrome. Avšak aj ten prehliadač Firefox Quantum strčí bezproblémovo do vačku, pretože nový Firefox stále ponúka rýchlejšie prehliadanie a pritom využíva až o 30% menej pamäte RAM.  Viac o porovnaniach s Google Chrome sa dozviete vo videu.

Spoločne s vylepšenou rýchlosťou samotného prehliadača nám spoločnosť Firefox predstavila aj nové vylepšené používateľské prostredie. Nové rozhranie je optimalizované hlavne pre dotykové obrazovky a obrazovky s vysokým rozlíšením. Pokiaľ používate Firefox Quantum na zariadení s dotykovou obrazovkou, menu a niektoré ikony v prehliadači sa Vám prispôsobujú na základe toho, či práve používate myš a klávesnicu alebo dotyky prstov, poprípade stylusu. Nová knižnica prináša rýchly prístup ku Vašim uloženým súborom, napríklad ku screenshotom, záložkám, histórii, stiahnutým súborom alebo oknám. Veľkou výhodou tohto prehliadača je aj priama integrácia aplikácie Pocket, ktorá Vám umožňuje ukladať akýkoľvek obsah pre neskoršie prečítanie.

Prehliadač Firefox Quantum je momentálne v beta testovaní a oficiálne bude dostupný až 14. novembra. Pokiaľ sa ale máte záujem zapojiť do beta testovania, stačí ak si nový desktopový prehliadač stiahnete z tejto stránky.

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars

Zdroj: mozilla.org, úvodný obrázok (recode.net)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu