Windows aplikácie

Aplikácie | Movieloci – objavte filmové miesta

Internetový server filmovamista.cz sa zaoberá mapovaním miest, na ktorých sa natáčali rôzne filmové či seriálové scény. Spolu s webovým rozhraním ponúka možnosť v nich listovať aj pomocou mobilnej aplikácie pre iOS, Android, a tiež aj pre Windows phone. Pomocou tejto šikovnej aplikácie môžete objaviť mnoho filmových lokalít vo vašom okolí, o ktorých ste ani nevedeli, prípadne navštíviť tie z Vašich obľúbených filmov. Databáza miest sa neustále rozrastá, a nájdete v nej filmové lokality nie len v Čechách a na Slovensku, ale po celom svete. Ak Vám nejaká lokalita chýba, prípadne o nejakej viete, môžete sa sami podieľať na tvorbe tejto databázy.

Aplikácia Movieloci pre Windows phone sa po spustení prepne do interaktívnej zoomovateľnej mapy, kde si môžete priamo vyhľadať filmové lokality podľa Vašej aktuálnej polohy, alebo konkrétne nájsť miesto, ktoré Vás zaujíma. Horizontálnym scrollovaním si vyberáte medzi troma základnými obrazovkami – už spomínaná mapa, miesta a filmy. Na obrazovke filmy vidíte zoznam filmov, ktorých lokality sú vo Vašom okolí, a na obrazovke miesta vidíte konkrétne lokality s údajom o vzdialenosti od Vás na základe polohy cez GPS. Zaujímavosťou je aj 3D režim (zatiaľ v BETA verzií), pomocou ktorého môžete miesta vyhľadávať priamo v teréne pomocou kamery Vášho telefónu.

Po vyhľadaní konkrétneho miesta si môžete nechať zobraziť konkrétnejšie informácie o filme. Väčšinou je k dispozícií aj záber priamo z filmu, prípadne popis scénky, ktorá sa na danom mieste odohrávala.

Aplikáciu si ZDARMA stiahnete z Windows phone storu.

Odkaz na stiahnutie

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu