TECH

Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Vyzerá to tak, že najnovší trend na poli mobilných zariadení budú skladateľné smartfóny. Nasvedčuje tomu patentová „vojna“ technologických gigantov, ktorí sa predbehujú v prinesení vlastného riešenia.  Najnovšie sa do elitného klubu Microsoftu a spoločnosti Samsung, ktorí v tomto segmente sú najaktívnejší pridržuje s vlastným patentom aj americká Motorola.

Motorola prichádza s vlastným riešením skladacieho smartfónu

Semi-permanent deformation“, tak to je názov, ktorým označuje spoločnosť Motorola kĺbik, okolo ktorého bude „behať“ displej. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že sa má jednať o jeden flexibilný OLED displej.

Motorola skladaci smartfon patent
Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Motorola unikátnym spôsobom chce vyriešiť záhyby, ktoré vzniknú pri otváraná a zatváraní zariadenia

Motorola narozdiel od konkurencia posúva ich patent o niečo ďalej. Totiž ich predstava skladacieho smartfónu spočíva v špeciálnom kĺbiku, ktorý bude obsahovať viacero senzorov, vrátane tepelného senzoru, ktorý bude evidovať v akej aktuálnej polohe sa zariadenie nachádza. Následne  bude automaticky zohrievať obrazovku na požadovanú teplotu a to za účelom, aby zredukovala všetky záhyby, ku ktorým pri ohýbaní dochádza.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Patent bol oficiálne publikovaný len pred niekoľkými dňami a nájdete ho na tejto webstránke.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1, úvodný obrázok: Youtube (ZeeBusiness)

TIP  Je za dverami herný smartfón od Nokie?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu