NovinkyWindows 10 MobileZariadenia

Mirabook, zariadenie s ktorým vytvoríte z Vášho smartfónu prenosný notebook, sa na trh dostane už v máji!

Ešte v apríli minulý rok nám spoločnosť Miraxess predstavila špeciálny laptop s podporou funkcie Continuum. Zariadenie Mirabook krátko po predstavení začalo so svojou kampaňou na stránke Indiegogo, kde si našla tisíce fanúšikov a jej cieľ bol splnený na 200%. V decembri 2017 sa Mirabook dostal aj do oficiálneho predpredaja, no zákazníci doteraz nepoznali oficiálny dátum, kedy obdržia svoje prvé špeciálne upravené laptopy. Spoločnosť Miraxess ale len pred pár hodinami konečne oznámila oficiálny dátum zaslania prvých objednávok, ktoré budú zákazníkom odoslané už tento rok.

Technické špecifikácie Mirabooku

Mirabook je zariadenie ponúkajúce 13.3“ obrazovku s FULL HD displejom, ktoré je zabalené do celokovového teľa. Okrem toho ponúka batériu, ktorá sľubuje možnosť práce až do 10 hodín, nevyhnutné porty ako je 2x USB Type C konektory, USB 3.0. vstup 2x, HDMI, Audio Jack a priestor pre rozšírenie pamäte cez microSD kartu. Aktuálna cenovka zariadenia je 249USD.

Podporovaných je viacero Windows a Android smartfónov

Prvým plánom spoločnosti Miraxess bolo vytvoriť Mirabook podporujúci iba službu Continuum, ktorou disponujú iba smartfóny s operačným systémom Windows 10 Mobile. Ale všetci dobre vieme, kam mobilná Windows platforma smeruje a to si uvedomujú zákazníci, ale aj samotná spoločnosť Miraxess. Na nátlak používateľov sa preto rozhodla zlepšiť kompatibilitu tohto zariadenia. Vďaka tomu Mirabook bude podporovať aj tie najlepšie Android smartfóny, ktoré sú momentálne dostupné na trhu, Samsung Galaxy S8/S8+, Samsung Note 8 a Huawei Mate 10. Čo sa Windwos smartfónov týka, Mirabook podporuje vlajkovú loď Lumia 950 a 950XL, Alcatel Idol 4 Pro, HP Elite X3 a Acer Liquid Jade.

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?

Prvé kusy sa ku zákazníkom dostanú už v máji

CEO spoločnosti Miraxess na výstave CES 2018 skonštatoval, že majú pred sebou ešte veľa práce na odstránení viacerých nedostatkov na Mirabooku a budú sa snažiť naozaj ako sa len bude dať, aby sa prvé Mirabooku začali odosielať už v máji tohto roku. Dúfajme, že sa to spoločnosti Miraxess naozaj podarí, pretože ide o naozaj nádejný a sľubný projekt. Čo na Mirabook hovoríte Vy?

Zdroj: windowslatest.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu