ANDROIDNovinkyWindows 10 Mobile

Mirabook, zariadenie s ktorým prepnete smartfón do módu PC sa dostal do predaja

Spomínate si ešte na apríl tohoto roku a na spoločnosť Miraxess, ktorá oznámila, že aktívne pracuje na zariadení podporujúce Continuum? Práve sa tak aj deje, spúšťa predobjednávky na Mirabook.

So zariadením Mirabook prepnete smartfón do módu PC

Mirabook je zariadenie, s ktorým je možné prepnúť tie najvýkonnejšie smartfóny do režimu notebooku. Toto zariadenie bolo pôvodne určené len pre Windows zariadenia, konkrétne pre telefóny Lumia 950, 950 XL, Idol 4 Pro, Acer Luquid Jade, HP Elite X3 a výrobca taktiež udáva, že v režime notebooku (s rozhraním DEX, resp. EMUI Desktop) je možné pracovať aj s vybranými Android zariadeniami.

„Windows Continuum mode ponúka najkomfortnejšiu a najjednoduchšiu cestu ako premeniť váš telefón v PC a využívať ho na dennej báze. Keď Microsoft prestavil Continuum využiteľné prevažne len v kancelárskom prostredí cez dock stanicu, tak Mirabook prináša PC mód všade, aby ste boli produktívny aj na cestách…“, píše sa na stránkach spoločnosti.

Zaujímavosťou a pravdepodobne aj reakciou spoločnosti na aktuálny stav s Windows smartfónmi je pridanie možnosti práce aj s vybranými Android zariadeniami v špeciálnom móde. Konkrétne toto zariadenie je možné využívať s telefónmi Samsung Galaxy S8/S8+, Samsung Note 8 a Huawei Mate 10.

Mirabook je zariadenie ponúkajúce 13.3“ obrazovku s FULL HD displejom, ktoré je zabalené do celokovového teľa. Okrem toho ponúka batériu, ktorá sľubuje možnosť práce až do 10 hodín, nevyhnutné porty ako je 2x USB Type C konektory, USB 3.0. vstup 2x, HDMI, Audio Jack a priestor pre rozšírenie pamäte cez SD kartu. Aktuálna cenovka zariadenia je 249USD.

Zdroj: Miraxess

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu