NovinkyWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile pôjde aj na telefónoch, na ktorých nespustíte Windows 8.1

Microsoft práve zverejnil hardvérové požiadavky pre operačný systém Windows 10 Mobile, ktoré mnohých z vás určite prekvapia.

Zatiaľ čo Windows 8.1 bol dostupný len pre smartfóny, ktoré mali aspoň 512 MB RAM, displej s rozlíšením WVGA (800 x 480 bodov) s minimálne 4 GB úložným priestorom a podporu pre SD kartu (v prípade vyššej kapacity úložného priestoru nie je potrebná podpora SD kariet), podporou technológie Bluetooth ako aj podporou viacerých senzorov ako je napr. akcelerometer,… Tak Windows 10 spustíte dokonca aj na zariadeniach, ktoré nedisponujú všetkými týmito základnými parametrami, ktoré sú v dnešnej dobe pokladané za samozrejmosť. Celý prehľad minimálnych hardvérových požiadavkou si môžete pozrieť na tomto odkaze. My pre vás vyberáme minimálne hardvérové požiadavky na procesor, veľkosť RAM pamäte a implementáciu hardvérových tlačidiel, pozrieť si ich môžete nižšie.

poziadavky_3

poziadavky_2
(Pozn. redakcie: minimálne hardvérové požiadavky na procesor, ktoré umožňujú aktualizovať váš telefón na Windows 10 Mobile)

poziadavky_4

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu