ŠPEKULÁCIEWindows 10 Mobile

Microsoft zvažuje podporu čipov MediaTek pre Windows 10 Mobile

Nie je tajomstvom, že sa Microsoft na svoju mobilnú platformu Windows 10 Mobile snaží prilákať čo najviac výrobcov smartfónov. Preto sa objavujú diskusie, v ktorých sa spomína, že Microsoft plánuje pridať podporu procesorov MediaTek pre Windows 10 Mobile a tým prilákať viacero výrobcov.

Podpora procesorov MediaTek pre Windows 10 Mobile

Ako je známe, procesory taiwanskej spoločnosti MediaTek bodujú hlavne svojou nízkou cenou v porovnaní s procesormi Qualcomm Snapdragon, pričom sú výkonovo porovnateľné a neobvykle aj výkonnejšie. Podľa aktuálnych informácii majú procesory MediaTek spĺňať všetky podmienky na beh systému Windows 10 Mobile. Ide napríklad o procesory Helio P10, Helio X10 a Helio X20. Momentálne je na trhu len jediné zariadenie s OS Windows 10 Mobile v ktorom je iný procesor ako Qualcomm Snapdragon. Ide o zariadenie Pipo U8T, ktoré bolo predstavené na CES 2016 a je poháňané procesorom Rockchip RK3288W. Ak sa Microsoft rozhodne pre podporu čipov MediaTek, môžeme očakávať celý rad nových Windows 10 Mobile zariadení za naozaj dostupné ceny, čo Microsoftu môže len prospieť.

Zdroj : www.winfuture.de

TIP  Samsung Galaxy S10 bude vybavený špičkovým skenerom odtlačkov prstov v obrazovke
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu