NovinkyTECHZaujímavosti

Microsoft z budúcich zariadení nechce odstrániť audio jack. V patentoch opisuje nové „rozťahovacie“ audio vstupy

Výrobcovia smartfónov vyrábajú stále tenšie zariadenia, no niektoré dnešné technológie hrúbku smartfónov, tabletov alebo laptopov limitujú. Jedným limitujúcim faktorom je aj už roky používaný 3.5 mm audio jack, ktorý z najnovších smartfónov pomaly ale isto mizne.

Dôležitejšie súčasti smartfónu majú prednosť, alebo ide o marketingový ťah?

To, prečo niektoré smartfóny nedisponujú audio jackom nám výrobcovia čiastočne už pár krát objasnili. Hlavným problémom výrobcov je že vraj hrúbka najnovších smartfónov, do ktorých by bez odstránenia audio jacku nedokázali vtesnať všetky potrebné súčasti smartfónu. Pokiaľ by audio jack v týchto smartfónoch ostal, výrobcovia by museli zmenšiť napríklad batériu, reporoduktory alebo iné potrebnejšie súčasti. Technológie idú ale stále dopredu a niektorí výrobcovia dokážu vyrobiť smartfón stále aj s audio jackom. Práve tento fakt je v poslednej dobe najväčším oporným pilierom teórie, podľa ktorej spoločnosti ako Google alebo Apple chcú zo zákazníkov vyťažiť peniaze, či už z predražených redukcií alebo bezdrôtových slúchadiel. Teórie nech ale zostanú teóriami aj naďalej a my sa radšej spoločne pozrime na to, ako chce Microsoft problémy s audio jackom vyriešiť.

Flexibilné audio vstupy

Na internete bol nedávno zverejnený patent patriaci spoločnosti Microsoft, ktorý si spoločnosť uplatnila len pred rokom mesiacmi. Na patentoch sú zobrazené 3 špeciálne audio jacky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú naozaj zvláštne. O aké patenty sa teda jedná a aké technológie plánuje Microsoft v budúcnosti implementovať? Všetky 3 nákresy využívajú čiastočne podobnú technológiu, akýsi rozťahovací audio jack. Na prvom nákrese môžete vidieť audio jack polkruhového tvaru, no vrchná stena audio jacku je pružná a po zasunutí slúchadiel by sa vrchná stena mierne podvihla. Na druhom nákrese sa nachádza taktiež polkruhový vstup, no vrchná časť je v tomto prípade čiastočne pevná a pružná je iba polovica steny priamo nad audio jackom. Tretí nákres využíva flexibilné obe steny zariadenia. Vypuknutie stien by bolo v tomto prípade zrejme najmenšie, no implementovanie všetkých spojov v dvoch pružných stenách bude zrejme o čosi náročnejšie ako prvé dve technológie.

Microsoft rozmýšľal aj nad umiestnením všetkých spojov iba v jednej časti vstupu a tým pádom by ako konektor slúžila iba časť umiestnená v stene smartfónu a pružná časť by jack iba držala na mieste. V tomto prípade by bolo reálne vyrobenie takéhoto vstupu určite menej nákladné a celkovo jednoduchšie, no či je dokážeme zrealizovať takýto jack vedia zrejme iba v Microsofte. Bojíte sa, že by steny vstupu až príliš vytŕčali? Na nákresoch celého zariadenia táto technológia nevyzerá vôbec zle a môžno ju niekedy uvidíme implementovanú v budúcich zariadeniach od Microsofu.

Ako sa táto technológia pozdáva Vám? Myslíte si že bude v budúcnosti naozaj využitá alebo Vám príde ako zbytočná? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Zdroj: pdfpiw.uspto.gov)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu