Novinky

Microsoft získal ocenenie za Štart menu vo Windows 10 od IDSA Design

Windows 10 je určite veľkým krokom dopredu nie len pre samotný operačný systém, ale aj pre samotný Microsoft, dokazuje to aj prestížne ocenenie od IDSA Design (Industrial Designers Society of America) za Windows 10 Štart menu, ku ktorému sa Microsoft vrátil na základe výčitiek od samotných používateľov Windows-u, ktorých Microsoft „znásilňoval“ používaním neslávneho rozhrania Štart prostredia vo Windows-e 8.

Od svojho vzniku z pred viac ako 20 rokov, menu Windows Štart bol kotviaci bod pre spustenie aplikácií a dostaniu sa k obsahu, ku ktorému chceli. S Windows-om 8 a Windows Phone 7, Microsoft pokračoval s vývojom obrazovky Štart pridaním živých dlaždíc, ktoré zobrazovali relevantné a súkromné informácie z aplikácií a služieb. S dizajnom Windows 10 Štart, prišlo pri spúšťaní a prepínaní aplikácií skrz PC Štart menu na počítačoch a moderného zobrazenia Štart obrazovky na telefónoch a tabletoch. Dizajn umožňuje používateľom využiť to, čo poznajú z jedného zariadenia a aplikovať tieto vedomosti pri používaní rozličného zariadenia.

Čo hovoríte vy na “staronové” rozhranie ponuky Štart, páči sa vám?

Zdroj: www.idsa.org

TIP  Google omylom spustil reklamu na ešte oficiálne nepredstavené zariadenia. Okrem smartfónu Pixel 3 Google predstaví pravdepodobne aj nový Pixelbook
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu