NovinkyTECH

Microsoft vystavil digitálnej mene Bitcoin červenú!

Raz si hore a raz si zase dole. Tak toto porekadlo pre digitálne meny platí takmer na 100%.  Výnimkou nie je ani digitálna Bitcoin, ktorá v rámci minulého roka viackrát vystrelila, ale aj niekoľkokrát padla.  Nuž, táto nestabilita sa odzrkadlila aj u viacerých obchodníkov, ktorí túto menu akceptovali. Medzi tých významnejších patrí napríklad herná služba Steam, ktorá oznámila, že Bitcoin nebude už naďalej podporovať.

Najnovšie Bitcoin nebude podporovaný aj u ďalšieho veľkého hráča na trhu. Reč je konkrétne o technologickom gigantovi Microsoft. S týmito informáciami prišiel portál Bleeping Computer. Aktuálne na stránkach Microsoftu nie je možné platiť prostredníctvom digitálnej meny. Na druhej strane Microsoft aj naďalej však ponúka možnosť pripísania kreditov za poplatok v Bitcoin mene.

Zdroj: bleepingcomputer.com

Microsoft zároveň odporúča pri platbách využiť prioritne iné možnosti. Napríklad prostredníctvom kreditnej či debetnej karty, cez Paypal účet alebo prostredníctvom internet bankingu.

V každom prípade Bitcoin v prípade veľkých výkyvom na trhu to bude mať u predajcov náročné, pevne však veríme, že do budúcnosti trh s digitálnymi menami sa stane „plnohodnotným“ finančným trhom, ktorý bude charakteristický stabilitou, aby sa stal atraktívnym pre väčšie množstvo predajcov.

Zdroj: Bleeping Computer, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu