Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Microsoft vypína živé dlaždice a notifikácie na smartfónoch so staršími verziami Windowsu

Zdroj: pexels.com

Starším smartfónom  s operačným systémom Windows Phone končí podpora  notifikácií a živých dlaždíc. Microsoft v tichosti piatok oznámil, že vypína podporu starším smartfónom s operačným systémom Windows Phone 7.5Windows Phone 8 notifikácie ako aj živé dlaždice. Od dnešného dňa sa tak v prípade, že vlastníte smartfón so spomínaným operačným systémom môžete rozlúčiť so spomínanými funkciami.

Nefungujú vám notifikácie a ani živé dlaždice na smartfóne s Windowsom? Tu je dôvod

„20. februára 2018 mobilné notifikácie budú vypnuté pre Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 zariadenia. Keď sa tak stane tak Váš telefón nebude môcť prijímať notifikácie. Váš telefón nebude prijímať ani aktualizácie živých dlaždíc. Funkcia „Nájdi môj telefón“ nebude už ďalej lokalizovať vašu polohu telefónu. Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 telefóny dosiahli koniec dátumu podpory, z toho dôvodu budú služby pre tieto verzie Windowsu postupne vypínané v priebehu času.“

Microsoft ďalej tvrdí, že týmto rozhodnutím nebudú poznačené zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile.

Po skončení podpory je aktuálnych verzií mobilných verzií operačného systému Windows Phone, resp. Windows Mobile je však možné, že tieto operačné systémy čaká rovnaký osud.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pexels.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu