NovinkyWindows 10

Microsoft vylepšuje systém spätnej väzby pre Windows 10 Insiderov

Windows Insideri hrajú vo vývoji operačného systému Windows 10 naozaj veľkú rolu. Microsoft s Insidermi najčastejšie komunikuje prostredníctvom Feedback Hubu, kde používatelia môžu zadávať najnovšie spozorované chyby a pracovníci v Microsoft sa týmito chybami následne zaoberajú a hľadajú možnosti, ako sa dá daný problém odstrániť. Pokiaľ doteraz používateľ nahlásil chybu v systéme, nedokázal zistiť, či bola daná chyba odstránená a či na ňu vôbec nejaký pracovník zareagoval. Microsoft tento systém konečne upravuje a Insideri sa tým pádom môžu tešiť na rýchlejšiu komunikáciu pri zadávaní spätnej väzby.

3 nové spôsoby zasielania notifikácií

Microsoft na svojom blogu dnes predstavil 3 rôzne spôsoby, akými sa notifikácie o spätnej väzbe, dostanú ku koncovým používateľom. Prvým z nich je systém SIUF (System Initiated User Feedback). SIUF je akési vyskakovacie okno, ktoré sa zobrazí nad taskbarom. Podobné okná sa v systéme zobrazujú iba zriedka, no väčšinou sa jedná o kontrolné otázky, či sa Vám zmeny po najnovšej aktualizácii systému páčia. Posielanie notifikácií prostredníctvom správ SIUF je momentálne dostupné iba pre niektorých Insiderov, no čoskoro sa dostane aj medzi ostatných.

Zdroj: Windows Insider

Ďalším upozorňovacím prostriedkom budú emaily. Informácie v emailoch budú úplne identické so správami SIUF, no je iba na používateľovi, ktorý typ komunikácie mu viacej vyhovuje. Samozrejme, pokiaľ používateľ už na kontrolnú otázku odpovie v systéme SIUF, neobdrží email, čiže dvakrát tú istú otázku.

Zdroj: Windows Insider

Posledným spôsobom je zobrazovanie správ priamo vo Feedback Hube. Vo Feedback Hube taktiež nájdete možnosť odfiltrovania správ. Vďaka filtru môžete zobraziť výlučne správy, ktoré sa týkajú Vašich zadaných a vyriešených problémov.

Zdroj: Windows Insider

Na konci blogu sa nachádza odkaz od Dony Sarkar z Microsoftu: „Veľmi si vážime Vašu pomoc pri vývoji produktu, ktorý všetci tak milujeme. Pokiaľ ste v poslednej dobe na Feedback Hub odoslali naozaj závažnú chybu, ktorá bola vďaka Vám v aktualizácií Fall Creators Update odstránená, budete ocenený 3-mesačným predplatným na stránke  LinkedIn Learning.“

Nový spôsob zasielania informácií o Vašich zadaných chybách na Feedback Hube, by mal čiastočne zrýchliť samotný vývoj systému a určite zrýchli celý proces odstraňovania chýb. Najväčším benefitom ale zrejme je to, že samotní Insideri konečne budú vedieť, či sa Microsoft ich nahlásenou chybou zaoberá a aký je jej stav, pokiaľ je ešte v procese riešenia.

Zdroj: Windows Insider

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu