NovinkyZaujímavosti

Microsoft vďaka virálnej fotografii učiteľa, ktorý vyučoval prácu vo Worde prostredníctvom kriedovej tabule posiela do školy v Ghane skutočný PC

Niekoľko dní dozadu sa na internete objavila virálna fotka učiteľa, ktorý vyučoval prácu vo Worde prostredníctvom klasickej tabule, ktorú nájdeme v každej školskej triede. Nuž, na prvý pohľad táto fotografia vyvolala u viacerých ľudí úsmevnú situáciu, ba až pobavenie. Mnohí z nás si určite mysleli, že jedná o vtip. Všetko je však úplne inak, fotografia nie je vtipom, ale realitou.

Virálna fotografia, ktorá bavila celý svet nie je vtipom

Fotografia je skutočne reálna a takto prebieha vyučovací proces v školských laviciach v Ghane. Konkrétne, učiteľom predmetu je Richard Akoto, ktorý okomentoval fotografiu slovami:

„Učenie ICT v ghanskej škole je skutočne veľmi zábavné. Robím to vždy keď som v triede. Milujem svojich študentov, a práve preto musím robiť to čo robím, aby pochopili to čo vyučujem.“

Škola, v ktorej Akoto vyučuje nemá počítač od roku 2011 avšak aj napriek tomu musia študenti robiť ICT testy, aby dostali hodnotenie z kurzu, ktorý navštevujú.

Táto fotografia sa vďaka Rebecce dostala priamo k pobočke Microsoftu v Afrike, ktorý reagoval najlepšie ako mohol. Do školy zašle počítač.

Hoci sa jedná o drobnosť, ktorú väčšina z nás berie ako samozrejmosť tak vo vybraných krajinách je počítač doslova luxusom. Preto nás veľmi teší, že Microsoft nenechal túto virálnu fotografiu bez povšimnutia a škole venoval v rámci programu Education počítač, ktorí mladí študenti určite zužitkujú v správnu vec.

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Zdroj: Twitter

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu