Microsoft v najnovšom patente popisuje ovládanie aplikácií pomocou ľudskej mysle

Microsoft minulý rok po prvý krát umožnil znevýhodneným používateľom ovládať operačný systém iba pomocou ich očí. Táto novinka prišla s aktualizáciou Fall Creators Update a používatelia ju môžu využívať na špeciálne vybavených počítačoch a laptopoch. Microsoft chce ale latku posunúť ešte o čosi vyššie a pohráva sa s myšlienkou ovládania aplikácií pomocou ľudskej mysle. Túto technológiu popísali výskumníci Microsoftu v patentoch ešte v máji 2016, no patent bol zverejnený len prednedávnom.

„Zmena stavu aplikácie pomocou neurologických údajov“

Nedávno zverejnený patent opisuje riešenie na použitie neurologických údajov (vrátane elektroencefalografie alebo EEG) na vykonanie zmeny stavu v aplikácii. Patent tiež popisuje počítačový systém pripojený k senzoru EEG, ktorý by bol nakonfigurovaný na zmenu stavu aplikácie ako odpoveď na prijaté dáta neurologických zámerov užívateľa. „Za určitých okolností sa neurologické údaje o zámere užívateľa, ktoré zodpovedajú fyzickému gestu, generujú, keď používateľ premýšľa a / alebo sa zameriava na pohyb,“ píše sa v patente.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: onmsft.com

Pomocou mysle by ste mohli vykonávať takmer všetko

Táto ovládacia technológia by mohla pracovať s niekoľkými typmi aplikácií vrátane hier, VR aplikácií, webových prehliadačov, textových editorov a ďalších. V patente sa taktiež nachádzajú aj rozličné typy mysľou-ovládaných operácií: „Operácie môžu zahŕňať pohyby objektov, stavanie, upravovanie, animácie, vstupné a výstupné operácie, vykresľovanie objektov, pohyby znakov, zvukové operácie, operácie v menu, navigačné operácie, operácie spracovania alebo iné operácie výkonné v aplikácii na moduláciu vstupu alebo výstupu, nastavenia, odpovede (napr. vizuálne, zvukové a / alebo mechanické odpovede) a podobne. „

Ide o ďalší celkom zaujímavý patent z dielne Microsoftu. Ovládanie počítača mysľou znie naozaj ako zo sci-fi, no jedného dňa sa podobných funkcií určite dočkáme. Celý patent Microsoftu nájdete tu.

Zdroj: onmsft.com, úvodný obrázok (Pixabay.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre